Saç

Harika Saçlarla Uyanabilmenin Altın Kuralları

Yazar  | 

Saçlarımıza şekil vermek için her sabah en az yarım saat erken kalktığımız gerçeği haftayı hesapladığımız intihar sebebimiz oluyor. Hepimiz akşam uyanıp sabah harika saçlar ile uyanmak istiyoruz. Yıl 2016 oldu ama değil mi? Artık bunun bir yolunu bulmak gerekli. Henüz öylesi mucizevi bir yöntem bulunamasa da size sabah uyanınca zahmet vermeden hazırlanmanızı sağlayacak saç tüyoları vereceğiz. İsterseniz başlayalım.

İlk olarak gerçekten iyi görünümlü saçlar istiyorsanız kış aylarında sabah uyanıp saçlarınızı yıkamaktan ve temiz saça şekil vermeye çalışmaktan vazgeçin. Akşam duşunu kendinize alışkanlık haline getirin.

Saç şeklinizi karar verin saçlarınızı yakmadan şekil vermenin keyfini çıkarın. Nasıl mı? Örneğin dalgalı saçlar istiyorsanız duşun ardından hafif nemli saçlarınızı örün ve öyle uyuyun. Sabah ise küçük düzeltmeleri yapın. Hafif dalgalar istiyorsanız gevşek bir topuz yaparak uyumanız sabah istediğinizi elde etmenize yarayacaktır. Böylece hem harika kokan saçlara hem de güzel saç şekillerine sahip olacaksınız.

Son olarak yakmadan doğal şekilde şekil verdiğiniz saçlarınızı mutlaka bakım yapın. Haftada bir defa mutlaka zeytinyağı ve yumurta ile yıkayın. Böylece ışıl ışıl ve kırıksız saçlar ile dolaşmanın tadına varacaksınız. Rüzgar estiğinde şampuan ve kreminizin kokusunu almak gibisi yok 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir