Psikoloji

Hayata Farklı Bakmanızı Sağlayacak Şeyler!

Yazar  | 

Hayata olumsuz baktığımız ve “keşke böyle olmasa” “farklı bir yaşantım olsa” şeklinde düşündüğümüz çok olmuştur. Ancak bunları söylememize sebep yine ne yazık ki kendimiziz. Şuan yaşadığımız her şeyi kendimiz sağladık. İleride yaşayacaklarımızıda… Peki nasıl farklılaşabiliriz? Beraber listeleyelim. Öncelikle değişmeyen tek şeyin değişim olduğunu unutmayın.

İlk maddemiz iş. İş insan hayatını çok etkiler. Eğer memnun değilseniz farklı bir iş ortamın girebilirsiniz. Yeni bir iş yeni bir ortam ve hayat demek. Ne olursa olsun asla sevmediğiniz işi yapmayın. Ya da sevmediğiniz bir iş ortamında bulunmayın.,

İkinci maddemiz kendimizi mutlu etmek. Kendinize yeni bir iş edindiniz. Ama kendinize de farklılıklar katmanın zamanı gelmedi mi? Yeni arkadaşlarınız ile takılmayı deneyin. Yeni ortamlar kurun. Bu değişim ve farklılık size iyi gelecek.

Üçüncü maddemiz bir hobi edinmek. Dans kursuna gidin. Gitar kursuna gidin. Sizi mutlu edecek şeyler yapın. Bu gerçekten çok etkiliyor. Yenilenmenizi sağlıyor. Bakış açınızı değiştirmedikçe hayatınız kötüymüş gibi hissedersiniz. Düşüncelerinizi değiştirin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir