Yeni Trendler

Hayatınızı Kaybettikten Sonra Sosyal Medya Hesaplarınıza Ne Olacak?

Yazar  | 

Evet yaşıyoruz! Ama elbet bir gün öleceğiz. Mabel Matiz’in seslendirdiği o harika şarkıda dediği gibi “Bu dünya ne sana ne de bana kalmaz” Peki siz öldükten sonra sosyal medya hesaplarınıza ne olacak? Mark Zuckerberg bunun üzerine düşünmüş ve Facebook’a “hesap varisi” butonu yerleştirme kararı almış.

Facebook’a eklenen bu yeni özellik ile siz öldükten sonra hesabınızın ne olacağı ile ilgili karar verebiliyorsunuz. İstediğiniz taktirde hesabınıza bir varis seçiyorsunuz ve size bir şey olduğu durumda hesabınızı o kişi devralıyor. Ancak Mark bu konuda oldukça düşünceli davranmış. Çünkü varis olarak seçtiğiniz kişiler bile mesajlarınıza erişemiyor. Kararınız arkadaşımda hesabıma erişemesin şeklinde ise o şıkkı işaretliyorsunuz ve sizden sonra hesabınız kapatılıyor. Harika değil mi?

Bahsettiğimiz muhteşem özellik şuan sadece Facebook’ta mevcut. Ama diğer sosyal medya mecraları da eminiz ki durumdan etkilenecektir. Bizden size tavsiye: Hesabınızı kimsenin eline vermeyin. Mutlaka ailenizden ya da en yakın arkadaşınızdan birine hepsini kapatmasını söyleyen.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir