Makyaj & Cilt Bakımı

Hayatınızı Kurtaracak Makyaj Tüyoları!

Yazar  | 

Makyaj konusunda hayatınızı kurtaracak ve sizlere kusursuz görünüm kazandıracak tüyolar haberimizde! Bu ufak noktalar ile sizde daha kolay ve etkili makyaj yapacaksınız.

İlk olarak fondöten seçimi ile başlayalım. Birçok kadın fondöten satın alırken onu elleri üzerinde deniyor. Bu çok yanlış bir hareket. Zaten evde cilt üzerine uyguladıklarında yanlış seçim yaptıklarını anlayabiliyorlar. Fondöten seçerken rengi boynunuzda denemelisiniz. En doğru tonu bu şekilde elde edebilirsiniz.

İkinci madde fondöteni sabitleme. Eğer fondöten sürdükten sonra yüzünüze bir kat pudra uygulaması yaparsanız kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Fondöten yüzünüze tam yerleşeceği için görüntünüz değişecektir. Ayrıca eklememiz gereken diğer bir önemli nokta ise fondöteni sünger ile yaymanızdır. Bir kere deneyince fırça ile arasında nasıl bir fark olduğunu göreceksiniz.

Üçüncü ve bir diğer madde dudaklar ile ilgili. Fondöten sürdükten sonra pudra işlemine geçtiğinizde pudrayı dudaklarınıza da uygulayın. Bu hem rujunuzun mat durmasını sağlayacak hem de kusursuz bir uygulama temeli oluşturacak.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir