Evlilik & İlişkiler

İlişkileri Kötüden İyiye Götürecek Bilgiler!

Yazar  | 

Bugün birçok çift görüyoruz yürüdüğümüz sokaklarda. Bazılarımız kıskanıyor onları, bazıları gerçekten sevmiyorlar ki diye yorumlar yapıyor. Benim bu konudaki görüşüm eğer mutlularsa kaybetmemeleri hususu. Yani birlikte yürüyen insanlar bunu hak etmeli. Birbirlerine değer vermeli diye düşünüyorum. O yürüdükleri sokağı basit bir yere varış olarak görmesinler. Devamı olabilecek ilişkilere başlamalılar. Eğer başladılarsa birbirlerine ilgi ve sevgilerini eksik etmemeliler.  Bu konuda da birkaç tüyom olacak sizlere. Karşınızdaki kişi ile birbirinizi seviyorsanız yaşadığınız sorunlara farklı açılardan bakmalısınız. Hemen bitirmek demek aslında gerçekten sevmemek demektir. Ama onu sevdiğiniz halde bir şeyler iyiye gidemiyorsa söyleyeceklerime kulak verin.

1- Seviyorsanız Belli Edin!

Bir insanı seviyorsanız seviyorsunuzdur. Bu kadar basit. Her zaman sevgisini göstermeyi ondan beklemeyin. Bunu özellikle bayanlara söylüyorum. Çünkü genelde onlar ilgi ve sevgiyi hep erkekten görmek istiyorlar. Sizde onu hiç beklemediği bir anda öpebilirsiniz. Ya da sarılabilirsiniz. Sevginizi hissettirmeniz ilişkinize güç verecektir.

2- Onu Bilin!

Kaç çift partnerinin içini biliyor? Bir durum karşısında nasıl tepki vereceğini harfi harfine anlatabilir mi? Sevmek bilmek demek. Onu tanıyın, bilin. Bunlar çok önemli meseleler. Sevgiliniz arkadaşlarına “o beni zaten bilir”, sorun bakalım ne dermişim? gibi cümleler kurabilsin.

3- Merhaba Ben Geldim!

Ansızın karşısına çıkın. Tabi bunu çok sık yapmayın. Ona güvenmeyip takip ettiğinizi düşünebilir 😉 Mutsuz olduğu ya da durgun olduğu bir zamanda yanına gidin. Bu onu mutlu eder. Sizin onun her zaman yanınızda olacağını hisseder. İlişkinize de müthiş olumlu bir etken olur.

4- Sıkmayın!

Ne yaparsanız yapın ama onu sıkmayın. Tamam sevgi, ilgi bunlar güzel şeyler ama karşınızdaki kişinin de bir ailesi, işi ve yaşantısı var. Her dakika mesaj atmasını ya da sizi aramasını bekleyemezsiniz.

5- Onsuz da Yaşayabileceğinizi Bilin!

Bu size garip gelebilir tabi ama onsuz yaşayamam gibi cümleleri asla kullanmayın. Bir insan ne koşulda olursa olsun karşısındaki kişi olmadan yaşar. Belki zor olur ama yine de yaşar. Bu yüzden kendinizi çok kaptırmadan sevin. Ama “banane ne yaparsa yapsın” tarzında bir sevgi de olmasın bu. Her şey dozunda güzel!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir