Aşk

İlişkinin Sonunda Üzülmemenin Yolları

Yazar  | 

Bugüne dek iyi kötü birçok ilişki geçti başımızdan. Peki yeni bir ilişkiye başladığımızda bir önceki gibi üzülmemek adına neler yapmamız gerekiyor dersiniz? Detaylar için hadi yazımıza!…

İlişki de üzülmemenin ilk kuralı ne istediğini bilmektir. Partnerinizin nasıl özellikler sahip olmasını istiyorsanız ona göre seçim yapın. Hoşlanmadığınız yönleri ve özellikleri olan bireyler için zamanla düzelir düşüncesi ile hareket etmeyin. Bir insan 7’sinde ne ise 70’in de odur. Başta güzel geldiği için bazı şeyleri görmezden gelebiliyorsunuz ama bunu yapmayın çünkü daha sonra büyük sorunlar olarak karşımıza çıkıyor.

Kendinize bir ilişkide istediğiniz sınırları koyun. Mesela ilk buluşmada olması gerekenler gibi. El ele gezmek ya da öpüşmek sizin için nasıl bir süreçte gerçekleşmeli bilin. Bazıları ilk buluşmada öpüşmenin önemine inanıyor mesela. Gerçi bunu biz onaylamıyoruz. Çünkü böyle başlayan ilişkilerin sonu genelde çok da iyi bitmiyor.

Duygularınızı ölçün. Karşınızdaki insana karşı gerçekten bir şeyler hissediyor musunuz? Geçici hevesler için acı yaşamaya ve üzülmeye gerek yok değil mi?

İlgi dozu. Partnerinizi ölçün. Size olan ilgisini ölçün. Tabii ki her dakika ilgi beklemek sadece bencillik olur. Size yeterli ilgiyi gösteriyorsa her şey yolunda demektir. Ama sizi umursamadığını düşünüyorsanız bu adam sizi sonunda üzecek demektir. Sizi merak etmiyorsa, sevgisini dokunuşunda ya da öpüşünde hissedemiyorsanız üzgünüz ki o adam doğru kişi değil.

Bazen ileriyi görebilmek ve düşünmek iyidir. Sonunda üzülmemenizi sağlar. Gücen ve sevgiden emin olun. Sevgiler 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir