Makyaj & Cilt Bakımı

İri Gözler Elde Etmenin Yolları!

Yazar  | 

Gözlerin ortaya çıkması için önce çevresine müdahale etmeniz gerekir. Aydınlık ve büyük gözlerin sırrı net bir renkten geçer. Eğer göz çevrenizde şişlik ya da morluklar varsa bir kapatıcı ile ten renginizi eşitlemeli ve kötü görüntüyü ortadan kaldırmalısınız.

Kirpik kıvırıcı makaslar gözleri ortaya çıkaran diğer bir kurtarıcı üründür. Daha uzun ve dolgun kirpikler iri gözler için gerekli olan bir adım. Ancak ardından maskara uygulaması yaparken fırçayı dış köşelere doğru çekerseniz daha sağlıklı bir görüntü elde etmiş olursunuz.

Maskara kullanırken mutlaka 2. katı uygulayın. Tek katlı maskara gözlerinizi yeterince açık ve canlı göstermez. Ayrıca maskara kullanmadan önce onu biraz ısıtırsanız içerideki boyayı daha iyi alabilirsiniz.

Eyeliner çekme sanatı artık dillere destan. Ama gerçekten büyük ve badem gözlere sahip olmak istiyorsanız eyeliner’i ince çekmek zorundasınız. Çünkü kalın eyelinerlar gözlerinizi aşağıya düşürür ve küçük gösterir.

Far paleti seçimi yaparken tercihiniz nude tonlu farlar üzerine olsun. Böylece göz pınarlarınız aydınlanacak ve sağlıklı geniş bakışlar elde edeceksiniz.

Göz çerçevesi oluşturmak ve uyguladıklarınızı tamamen ortaya sermek için gözünüzün içine ten rengi kalem sürün ve kirpik diplerinize koyu renk far uygulayın. Böylece bakışlarınız netlik kazanabilecek.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir