Makyaj & Cilt Bakımı

İri Gözler İçin Muhteşem Tüyolar!

Yazar  | 

İri gözlerin daha dikkat çekici ve etkileyici olduğu kuşkusuz. Ancak herkes tabi ki büyük gözlere sahip değil. Küçük gözlü bayanlar… Elbette büyük gözlere sahipmiş gibi görünmek için bazı makyaj teknikleri mevcut. Bunu yapabilmek için bir takım ipuçlarını uygulamanız yeterli olacak.

Öncelikle hanımlar, far olarak açık pastel tonları tercih etmelisiniz, bu gözünüzü ön plana çıkarmanızda çok fayda sağlayacak. Ayrıca eyelinerınızı göz kapağınızın ortasından başlayarak çekin derim, böylece gözünüz daha büyük ve yuvarlak görünecektir.

Eğer eyelinerınızı tüm göz kapağınıza uygularsanız, bu gözünüzü olduğundan daha küçük gösterir. Unutmayalım gözlerin iri görünmesi için kirpiklerin duruşu da çok önemli.

Kirpikler ne kadar kalkık ve kıvrık durursa gözler de o kadar büyük görünür. Dolayısıyla önce kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırın ve daha sonra rimelinizi uygulayın, hatta bütün ya da tekli takma kirpik kullanmanız daha da iyi sonuç verecek inanın.

Tekli takma kirpikleri sadece gözün dış köşelerine uygulamanız gözlerinizin daha iri ve kalkık durmasını sağlayacak.

Bu arada rimeli kesinlikle alt kirpiklere de uygulayın, gözleriniz daha açık ve belirgin görünecek emin olun.

Gözlerinizin içine beyaz ya da son zamanlarda daha da popüler olan bej/ten rengi kalem çekin, göz içine siyah kalemden uzak durmak gerekiyor burada.

Kaşlar konusuna gelince şunu söylemek isterim; kalın kaşlar gözlerinizi daha da küçük gösterir. Normal kalınlıkta ve düzgün alınmış kaşlarınızın olması çok önemli. Seyrek kaşlıların kaş farı yardımıyla boş kısımları doldurması ve kaşlarını vurgulaması iri ve etkileyici gözler konusunda gerçekten inanılmaz bir sonuç verecek.

Son bir ipucu daha… İri gözlü görünmek için gözlere aydınlık ve canlı bir görünüm verebilmek ayrıca çok iyi bir yöntem. Bunun için göz pınarlarına hafif sedefli ve parlak bir toz far ya da aydınlatıcı uygulayabilirsiniz mesela.

Bence bir de bunları uygulayarak göz makyajınızı yapın, etkisini görünce hayret edeceksiniz hanımlar, defalarca denenmiş ve onaylanmıştır 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir