Güzellik

Kabaran Saçlara Evde Çözüm

Yazar  | 

Kabaran saçlar  her kadının olmasa da büyük bir çoğunluğun baş belası. Kuaförlerde saatlerce bakım yaptırıp hala çözüme kavuşamayanlardan iseniz bu yazımız sizin için. Küçük ama etkili püf noktalarını uygulayarak saçlarınızın kabarıklığını en aza indirebilirsiniz. Sonunda belkide “Saçlarım neden kabarıyor?”un cevabını bulabilirsin.

1. Soğuk su ile duş al

Belki de en küçük detaylardan birisi olmasına rağmen oldukça önemli bir adım. Sıcak suyla duş almak hem cildinizi hem de saçınızı kurutan eylemlerin başında gelmektedir. Saçlarınızın kabarmasının birinci nedeni ise kuru olmasıdır.

2. Doğal yağlardan destek al

Saçlarınızın kuruluğu ne olursa olsun geçmiyor mu? O zaman yağlardan destek almanın vakti. Son zamanların en popüler saç bakım yağı hindistan cevizi yağı. Saçının uzunluğuna göre ayarlayabileceğin az miktardaki yağı önce avucunda ısıt sonra kuru saçlarının boy kısımlarına uygula. İşte şimdi kabarmayan canlı saçlarının tadını çıkarabilirsin.

3. Haftada bir maske uygula

Kabaran saçlara maske yapmak saçlarını neme doyurmanın bir başka yolu. Özellikle kabaran ve elektriklenen saçlar için üretilmiş saç bakım ürünleriyle yapacağın maskenin etkisine inanamayacaksın!

4. Isıl işlemlerden mümkün olduğunca uzak dur

Hangi kadın fön çektirmekten ya da maşa yaptırmaktan hoşlanmaz ki? Unuttuğumuz tek nokta saçlarımızın uygulanan ısıyla kuruması hatta kırılarak kopmasıdır. Bunun sonucunda sağlıksız görünen kabarık saçlar ortaya çıkmaktadır.

5. Kullandığın ürünlerin doğalını tercih et

İçeriğinde özellikle sülfat bulunan ürünlerin saç sağlığı üzerindeki kötü etkileri yapılan araştırmalar sonucu kanıtlanmış. İçeriği temiz kabaran saçlar için krem ve diğer ürünleri kullanarak saçlarını kimyasalların kurutucu etkisinden koruyabilirsin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir