Psikoloji

Kadın Depresyonunun Ağır Etkileri!

Yazar  | 

Kadın depresyonu ağır atlatılan bir travmadır. Kadınlar depresyona girdiklerinde hayatlarının en dibine vurduklarını düşünürler. Haftalarca evden çıkmazlar. İçlerine kapanırlar. Bu depresyonun nedenleri arasında genelde erkek arkadaşları vardır. Ailesel problemler de ikinci sırada tabi. Biz bugün ilk ihtimal üzerinden ilerleyeceğiz. Kadınlar depresyona girdiklerinde bunu nasıl atlatırlar? Neler yaşarlar? İsterseniz birlikte inceleyelim.

Kadın depresyona girdiğinde ağlar ve müzik listesi slow müzikler ile dolup taşar. Bu da yetmezmiş gibi bir de sürekli yemek yemeye başlar. Kendi depresyonunu atlattıktan sonra bir de neden kilo aldım? depresyonuna girmeye hak kazanır.

Genelde yatağında yiyecekleri ile uyur. Hatta uyandıklarında boyunlarında çikolata bulabilirler. Depresyon dönemlerinde aileleri ile iletişimden uzaklaşırlar. Ailelerinin sordukları neyin var? sorusuna ağlamaklı cevap vermek istemedikleri için de odalarında vakit geçirirler.

Erkeklerde depresyon daha farklı ilerliyor. Onlar ilk zamanda hovarda takılırlar. Durumu kabullenmiş gibi görünürler. Aslında hiçte öyle değildir.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir