Güzellik

Kadını Çekici Yapan Bilimsel Açıklamalar

Yazar  | 

Kadını çekici kılan unsurları bugüne dek birçok erkek defalarca sıraladı. Ancak bugün bilimsel açıklamalar ile karşınızdayız. Kadındaki bu çekicilik potansiyeli nereden geliyor? Çekicilik nelere bağlıdır? hepsinin cevabı haberimizde…

Buss ve Schmitt 1933‘de bir araştırma gerçekleştirdi. Bu araştırmaya göre erkeklerin eş seçimindeki kararı kadının sadakatine bağlı olduğu kanısına varıldı. Bir kadın kendine ait olan şeylere değer verir. Ona farklı bir boyutta sahip çıkar. Bu sebeple sevgili arkadaşlar bizi çekici yapan ana nokta sadakatimiz oluyor.

Erkekler her zaman kendinden daha genç bir eş seçer. Bu onların yanında her zaman çok daha bakımlı kişiler olabilmesi içindir. Bu da bilimselliği kanıtlanmış bir yargıdır. Aynı zamanda dış görünüşü de değerlendirdiğimiz de Buss’un 2007‘de ki araştırması diyor ki;

Kadınların yaşını ve doğurganlığını büyük derece de etkileyen fiziksel görünümün, erkeklerin eş tercihinde büyük bir önem arz ettiği kanıtlanmış bir gerçek. Çünkü dış görünüş kadının doğurganlık ve üreme fonksiyonları ile ilgili çokça bilgi verir.

Son olarak Brown ve Lewis 2004’te bir araştırma yapmış ve statü farkının gerçekliğini su yüzüne vurmuş. Araştırmalara göre erkekler bir ortamda kendilerinden daha yüksek bir statüdeki kadın ile birlikte olamıyorlar. Evliliklerin gelişimi incelediğinde durumun gerçekten böyle olduğu bilgisi edinilmiş.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir