Evlilik & İlişkiler

Kadınların İdeal Erkek Kriterleri!

Yazar  | 

Psikoloji ve ilişki uzmanı Dr. Cecilia D’Felice, kadınların zevklerinin ve isteklerinin zaman içinde geliştiğini açıkladı. Kadınların yaş aralığına göre partner seçimleri ise şu şekilde..

18-24 yaş kadınları fizik istiyor

Araştırmaya göre 18-24 yaş aralığındaki kadınların ideal erkek kriteri dış görünüm ve etkileyici fizik! Bu yaş aralığındaki kadınlar, partnerinde ilgi alanlarının benzeşmesine önem veriyor ve ideal erkeğin aynı zamanda iyi bir arkadaşta olması gerektiğine inanıyor.

25-34 yaş kadınları kariyer ve şehvet istiyor

25-34 yaş aralığındaki kadınların erkek kriterleri arasında kariyer önde geliyor. İhtiras ve şehvetin de önemli olduğunu düşünen bu yaş aralığındaki kadınlar, özellikle erkeğin sekste başarılı olmasını istiyor.

35-44 yaş kadınları sadakat ve başarı istiyor

Bu gruba dahil kadınlar ise kendilerinden 5 yaş büyük erkeklerle birlikte olmayı seviyor. Dr. Felice, bağlılık ve aile yaşamı kriterlerinin öne çıktığı 35-44 yaş aralığında kadınların erkeklerde başarı, deneyim ve denge aradıklarını söylüyor.

45 yaş kadınları seçici ve maceracı

45 yaşlarındaki kadınlar için ise ideal erkek, güvenilir ve yüksek gelire sahip olmalı. Diğer yaş gruplarına göre daha seçici olan bu yaş aralığındaki kadınlar, kendilerinden genç kişilerle çıkmaya daha yatkın oluyor. Dr. Felice, bu yaştaki kadınların özgüveninin yüksek olduğunu ve daha maceracı olduklarının altını çiziyor.

55 yaş üzeri kadınlar erkeğin zeki ve seksini arıyor

55 yaş ve üzeri kadınlar ise zeki, ortak değerlere sahip olan erkekleri mükemmel buluyor. Seks başarısının da öne çıktığı bu yaş aralığındaki kadınlar, erkekte kuvvetli bir iletişim becerisinin olmasını arıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir