Makyaj & Cilt Bakımı

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

Yazar  | 

Kırmızı ruj sürmesi zahmetli ama iyi şekilde uygulandığında da harika görünen bir rujdur. Bugün sizlerle kırmızı ruju sürme inceliklerini konuşacağız. İsterseniz başlayalım 🙂

1- Nemlendirme

İlk olarak aşırıya kaçmadan dudaklarınıza renksiz bir nemlendirici uygulayın. Bu sayede ruju sürdüğünüzde pütür pütür bir görüntü oluşmasını  engellemiş olacaksınız.

2- Dudak Kalemi

Rujun ile aynı renkte bir dudak kalemi alıp dudak çevreni çizgilerle belirlemelisin. Daha sonra yine kalemle içlerini boyayıp net bir görüntü elde etmelisin. Dudakların ince ise abartıya kaçmamakla birlikte çizgileri biraz daha taşırabilirsin 🙂

3- Ruj Uygulaması

Şimdi rujunu sürmeye başlayabilirsin . Ancak 1 dakika! Dudaklarının ortasından başlayıp kenarlara doğru yayarak sürmelisin. Kenarlara taşırmamaya dikkat et.

4- Kalıcılık İçin Pudra

Rujunu sürdükten sonra dudaklarına pudra uygulaman, kalıcılığını arttırarak gün boyu rengini koruyan dudaklara sahip olmanı sağlar.

5- Aydınlatıcı Mucizesi

Dudaklarının kenarlarına, yani dudak kalemi ile çizgi çektiğin yerin tam üst kısmına aydınlatıcı uygula ve fırça ile yay. Bu sayede dudakların daha belirgin gözükecek.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir