Güzellik

Kışın Cildinizi Korumanın 5 Kolay Yolu

Yazar  | 

Kış mevsiminin en soğuk zamanlarını yaşadığımız şu günlerde sizin de cildiniz kızarıp, pul pul dökülüyor mu? Cildinizi soğuk kışın etkilerinden korumanın 5 kolay yolunu öğrenmek isteyenleri yazımızın devamına alalım!

1. Bol Su Tüketin

Vücudumuzun yüzde yetmişi sudan oluşmuşken en önemli adımın bol bol su tüketmek olduğunu düşünüyoruz. Gün boyu su içmeyi unutanlardan biriysen ve bu yazıyı okuyorsan işte fırsat!

2. Nemlendirici Şart

Kışın dermokozmetik ürünlerin en favorisi tabii ki nemlendirici! Cilt tipine uygun nemlendiricini sabah akşam temiz cildine uygulamak cildin için en iyi yatırımlardan biri!

3. Beslenmene Dikkat Et

Sağlıklı beslenmenin güzel bir cilt için ne kadar etkili olduğunun farkındayız! Şimdi o elindeki abur cuburu yavaşça yere bırak!

4. Güneş Koruyucusunu Unutma

Kış mevsiminde yapılan en büyük hatalardan biri güneş koruyucusuz dışarı çıkmak! Bulutların ardına gizlemiş güneşin zararlı ışınları hala büyük bir tehditken güneş koruyucusu kullanmamak olmaz!

5. Cilt Bakım Rutinini Aksatma

Cilt tipinize uygun seçtiğiniz temizleyici, tonik ve maskelerle cilt bakım rutininize kış aylarında da devam etmelisiniz.

Sağlıklı bir cilde kim hayır diyebilir ki? Yukarıda saydığımız beş temel adımı uygulayarak güzel ve aydınlık bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir