Evlilik & İlişkiler

Kıskandığınızı Asla Belli Etmeyin!

Yazar  | 

Kıskançlıkta aşırıya kaçtığını içten içe bildiğin halde kendine hakim olamıyorsan, adeta frenleri tutmayan bir kamyon gibi ilerliyorsun demektir. Yol yakınken bu tutumundan vazgeçmelisin. Neden mi?

Kendi özgürlüğünü de kısıtlamış olacaksın!

Eğer aşırı kıskançlığına rağmen ilişkiniz devam ediyorsa, büyük problemler seni bekliyor demektir. Sen sevgilinin ya da eşinin özgürlüğünü kısıtlamaya çalıştın, huzur bozdun. O da ilişkinizin devamı uğruna taviz verdi diyelim… Şimdi aynı şeyleri yapma uygulama hakkı ona da geçti. Eskisi gibi arkadaşlarınla (hemcinslerin dahi olsalar) dışarıda bir şeyler içmeye gidebilecek misin? Artık o da sana hesap soracak.

Zaten sen bu şekilde kendini onun gözünde öz güvensiz ve çirkin bir kadın yaptın, şimdi başka kadınlar ilgisini çekebilir işte! Hem huzurunuz bozuldu, hem öz güvensiz, kompleksli biri imajı gösterdin. Sen kendine saygı duymazsan o sana nasıl saygı duyabilir öyle değil mi? O sebeple de hayatta korktuğun şeyi, kendine mıknatıs gibi çekmektesin şu anda… Kadın ya da erkek fark etmez; huzursuzluk, insanın ilişkisinden umudu kesmesine yol açan ana maddelerden biridir..

Yol yakınken bu yanlıştan uzaklaş, her şeyin geride kalmasını sağla ve ilişkinizde yine huzurlu bir ortam yarat.

İlişkin aniden bitebilir!

Bazı erkekler aşırı kıskançlığı hiçbir şekilde idare edemez ve çok kısa bir süre içinde ilişkiyi bitirirler. Eğer onu gerçekten seviyorsan, incir çekirdeğini doldurmayan bir nedenden onu kaybetmiş olacaksın. Seni aldatmadığı, hiçbir hatası olmadığı halde onu kaybetmiş olmak sana nasıl hissettirecek?

Ayrılık Demosu Nasıl Uygulanır:

Sadece bir gününü ondan ayrılmışsınız gibi farz ederek geçir. Yani bu bir çeşit ayrılık demosu olsun. O gün onu aramayı kes. Aynı şekilde onun da çok yoğun olduğu ve haberleşemeyeceğiniz bir günü tercih edebilirsin. Ayrılığın acısını içinde yaşa. Bu onu kaybetmeyi göze alıp alamayacağına karar vermeni sağlayacaktır. Onu gerçekten seviyorsan, demo gününün ardından silkinip kendine gel. Dimdik duran ve seven bir kadın olarak hemen sağlıklı bir duruş sergimeye başla.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir