Psikoloji

Kızlar Sosyal Medyada Bunları Sakın Yapmayın!

Yazar  | 

Kabul edelim hepimiz sosyal medya aşığı insanlarız. Ama ne yazık ki o mecralar çokta masum değil. Paylaşım yaparken dikkat etmezseniz beklemediğiniz sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Bugün bu sonuçlar üzerinde konuşacağız.

1. Kahvenizi, bilgisayarınızı çektiğiniz ve “ne kadar sıkıcı bir gün” “hiç çalışmak istemiyorum” yazdığınız fotoğraflarınız işyerinizdekiler tarafından en yanlış anlaşılmaya sebep olacak şeyler arasında. Kendinizi yanlış ifade edeceğiniz kelimeler kullanmamalısınız.

2. Bazı arkadaşlarınıza ya da iş ortamınıza aşk hayatınızı anlatmıyor olabilirsiniz. Ama bunu apaçık şekilde sosyal medyaya yazarsanız istemediğiniz tepkiler alırsınız. Çok özeliniz her zaman size kalmalı. Bir sinirle öfke patlamanızı orada yaşamayın.

3. Siyaset, ırk, din, hatta tuttuğunuz takım konusunda olabildiğince tarafsız olun. Bu konuları sosyal medyaya yansıtmayın. Nasıl tepkiler alacağınızı asla bilemezsiniz.

4. Arkadaşlarınızla çıkıp eğlenebilirsin ama gece içtiğiniz ve sarhoş olduğunuz fotoğrafları sosyal medya üzerine eklemek etik bir hareket değil. Belki sizin için gülümseten bir anı… Ancak herkes için bu böyle değil. İçki içmek ve sarhoşluk derecesine gelmek kimilerine göre çok yanlış. Birde bu fotoğrafları oralara ekliyor olmanız onlara göre daha da kötü. Bu yüzden dikkatli davranmalısınız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir