Parfüm

Kokunuzu Kalıcı Yapacak 10 Öneri

Yazar  | 

Kokunuzu vücudunuzda daha kalıcı yapabilmeniz mümkün. İşte bunun için çeşitli ipuçları…

1. Eğer daha uzun dayanmalarını istiyorsanız banyoda ya da diğer nemli, sıcak yerlerde saklamayın. Bu parfümün koku kalitesini olumsuz etkileyecektir.

2. Nabız bölgelerinize  parfümü sıkmadan önce vazelin sürün. Krem kokuyu derinizde kuru tene göre daha çok hapsedecektir.

3. Eğer cildiniz kuruysa parfümden önce kokusuz vücut losyonu kullanın.

4. Parfümü banyodan hemen sonra ve giyinmeden hemen önce sıkın. Böylece vücudunuzdaki nem kokuyu tutacaktır hem de kıyafetlerinizde istenmedik izler bırakmasını önleyecektir.

5. Parfümü sıktıktan sonra bileklerinizi birbirine sürtmeyin. Sürttüğünüzde tam aksine kokunun daha çabuk uçmasına sebebiyet vermiş olursunuz.

6. Parfümü sıkma yeri olarak nabız alınan sıcak bölgeleri tercih edin. Buralar; bilekleriniz, boynunuz, dirsek içiniz, dizlerinizin arkası ya da ayak bilekleriniz olabilir. Ama bir seferde bu bölgelerden yalnızca birkaçını seçin.

7. Daha hafif bir koku istiyorsanız parfümü havaya doğru sıkın ve yavaşça içine doğru yürüyün. Böylelikle çok ağır bir koku taşımazsınız.

8. Alkol içeren parfümleri direk saçınıza sıkmak saçı kurutacaktır. Bu nedenle önce fırçanıza sıkın ve saçınızı bu şekilde tarayın.

9. Son kalan damlalarınızı kokusuz losyonunuza boşaltın böylelikle boşa gitmemiş olacaktır.

10. Yanınızda parfümün kendisini taşımaktansa istediğiniz miktarı kulak çubuklarına sıkın ve plastik bir poşete koyun. Böylece gün içerisinde istediğiniz zaman kokunuzu yenileyebilirsiniz.

Kaynak(pembenar)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir