Makyaj & Cilt Bakımı

Makyaj İle İnce Yüz Hatları Oluşturmak!

Yazar  | 

İnce yüz hatları oluşturmak her kadının isteğidir ancak bunu yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlar var. Peki makyaj ile ince yüz hatları yapmak çok zor bir işlem mi? Doğru makyaj uygulaması nasıl yapılır? Bu soruların cevabı haberimizde.

İlk ve en önemli maddemiz kontür işlemi. Kontür makyaj yapmak için dış hatlarda teninizin 2 ton koyusu bronzer kullanmalısınız. Göz altı kapatıcınızı ise ten renginizden biraz daha açık almalısınız.

Allık uygulaması sırasında ise allığınızı yanaklarınızın ortasından başlatarak çapraz şekilde köşelere doğru çekin. Ne kadar uzun çekerseniz o kadar sivri ve ince hatlara sahip olursunuz. Ayrıca ince yüz hatlarının kendini en çok gösteren bölgesi burundur. Burnunuzu kontürlerken kontür pudrasını burun yanlarınıza sürün. Ardından bir fırça ile aşırı keskinlikleri alın. Burun kemiğinin ortasından burun deliklerinize kadar aydınlatıcı uygulayın.

Sıra çenelere geldi. Daha belirgin ve ince hatlar için çene hattınıza bronzlaştırıcı uygulayabilirsiniz. Ancak çok sürmemeye dikkat edin. Çünkü bir anda koyu bir yüze bürünebilirsiniz. Değinmemiz gereken son konu dudaklar. Dolgun dudaklar yüzünüzü daha yuvarlak gösterir. Bu sebeple dikkatleri gözlerinize çekmelisiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir