Güzellik

Makyajsız Güzel Görünmenin Yolları!

Yazar  | 

Sizde doğal görünmenin çok zor olduğunu düşünenlerden misiniz? Peki doğal haliniz makyajsız halinizden daha çok ilgi çekiyor desek? İşte size zahmetsizce zarif ve doğal görünmenin ipuçları!

Sabah, akşam ve spordan sonra cildinize masaj yapın ve yıkayın. Makyajınız sivilcelerinizi örter ancak doğru temizlenmediği zaman makyajın bile kapatamayacağı bir hal alabilir.

Sabunlar cildi kuruttuğu için dermatolojik yüz yıkama jellerini kullanmanız en güzeli olacaktır. Böylece akne oluşumunu engellemiş olacaksınız.

Eğer gözenekler tıkanmaya müsaitse salisilik asit içeren bir ürün tercih edebilirsiniz..

 

Kirpiklerinizi forma sokmak için geceleri biraz vazelin sürün Vazelin, kirpikleri yumuşatır ve güçlendirir. Böylelikle kirpikleriniz kırılmaya karşı daha dayanıklı olur.

Badem yağının kirpikler üzerindeki gücünü eminim biliyorsunuzdur. Hintyağının da kirpikleri güçlendirdiğini hatırlatalım.

 

Hindistancevizi yağı, satın aldığınız dudak nemlendiricileri kadar bakım yapar ve parlaklık kazandırır, üstelik içinde hiç kimyasal bulundurmadan.

Düzenli olarak bunu kullanırsanız, elinizde sürekli nemlendiriciyle gezmek zorunda kalmazsınız.

 

Bir kadının en güzel makyajı, gülümsemesidir” sözü boş yere söylenmedi. Asık suraklıyken güzel görünemezsiniz. Güzel bir gülüş için ise, güzel görünen dişlere sahip olmak önemli. Diş problemleri için doktora danışmak öncelik elbette ama dişlerinizi beyazlatmak için bir formül biliyoruz.

Dişlerinizi çilek ve karbonat karışımı ile biraz fırçalayın, daha sonra ağzınızı durulayın ve diş macunu ile fırçalayın. Dişlerin arasına kaçabilecek çilek tohumlarını da diş ipiyle halledebilirsiniz. 😉

Çok sık kullanıldığında diş minesine zarar verebilecek bu yöntemi ayda bir ya da iki kere olacak şekilde uygulayın.

 

“Güzellik uykusu” denilen bir gerçek var!

7-8 saatlik uykular kadınların çoğu için idealdir. Daha fazla uyku sizi şişkin ve halsiz gösterir. Sizi stresli ve tedirgin de yapabilir. Yani sinirli, yorgun, uzgun ve kesinliklikte daha yaşlı görünürsünüz.

Dermatologlara göre, vücudumuz ve cildiniz uyuduğumuzda kendini onarıyor. Böylece cildiniz hızlıca yepyeni oluyor.

 

En yaygın problemlerden biri siyah noktalar ve ne yazık ki bunlar hepimizde var.
Küçücük olmalarına rağmen bizi çok üzen bu noktacıkların oluşması cildimizin nefes almasını da engelliyor aynı zamanda.

Haftada bir gün peeling yaparak yani ölü derilerinizi yok ederek cildininizin nefes almasını sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir