Makyaj & Cilt Bakımı

Mat Ruj Renkleri Hakkında Bilinmeyenler!

Yazar  | 

Mat ruj renkleri sezona damgasını vuran dudak makyaj trendleri arasında. Mat ruj, kadifemsi bir görünüm oluşturarak bayanları parlak dudak görüntüsünden uzaklaştırıyor. Fakat bir gerçekte var ki kadınlar mat ruja bayıldı. Galiba makyajda mata yönelim başladı. Fondöten seçiminde de trend mat. Yüzlerde tamamen mat hatlar yakalamak ve parlaklığı sadece allığa bırakmak en sağlıklı görüntüyü veriyor. Bugün sizler için mat ruj renkleri uygulaması hakkında bilinmeyenleri araştırdık. Mat ruj renkleri dudağa uygulandıüğında pütür pütür ve istenmeyen görüntüler elde edilebiliyor. Bu da kadınları çok sevdikleri halde mat rujdan mahrum bırakıyor. Peki mat ruj nasıl sürülür? Birlikte inceleyelim.

Öncelikle mat ruj uygulaması yapmadan önce yapmanız gerekenleri sıralayalım: İlk olarak dudaklara peeling yapmak ile başlayın. Tüm ölü derilerden arındırıldığından emin olduğunuzda nemlendirme aşamasına geçin. Renksiz ve aşırı yapışkanlık hissi oluşturmayan bir dudak nemlendirici ile dudaklarınızı güzelce nemlendirin. Ardından mat rujunuzu sürebilirsiniz 🙂

Kenarlara taşma ve ruju eşit sürememe gibi problemler yaşıyorsanız tek kurtarıcınız fırça. İnce uçlu bir fırça ile kenarlara ruj uygularsanız çok daha iyi bir sonuç yakalarsınız.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir