Moda

Moda Hataları

Yazar  | 

Moda ve onu takip etmek önemli fakat modayı takip etmek kadar doğru uygulamakta gerekli. İşte moda da uygulanan hatalar:

1. Dekolte

Seksi olmak adına vücudunuzu gereğinden fazla sergilemeyin. Bu size seksi bir görünüm değil basitlik kazandırır.
Aşırı dekolte size pozitif ilgi çekmeyecek ve negatif bakışları etrafınızda hissedeceksiniz. Bunu engellemek adına dekoltenizde ölçülü olmaya özen gösterin.

2. Bel simiti

Düşük belli etek ve pantolon modellerinde ortaya çıkan bu pozisyonu görmezden gelmek ve fazlalıkların üstünü örten uzun bluzlar giymek asla çözüm değil.Bu moda hatası bacaklarınızı olduğundan kısa ve belinizi de kalın gösteriyor. Biraz egzersiz ve hafif bir diyetle aşk simitlerinizden kurtulabilirsiniz.

3. Aynı moda

Değişen vücutlarına ve modaya aldırmadan yıllardır aynı stilde giyinen, saç ve makyajını değiştirmeyen demode kadınlar maalesef hoş bir görünüm sergilemiyor. Modayı yakından takip edip son trendleri uygulamaya çalışmasanızda güncel olana uymak ve vücudunuza uygun seçimler yapmak sizi bu moda hatasından kurtarır.

4. Çok bol veya dar kıyafetler

Üzerinize 1 beden küçük bir pantolona sığmış olabilirsiniz ama bu size yakıştığı ve içinde iyi göründüğünüz anlamına gelmez. Aynı şey büyük gelen kıyafetlerde de geçerli. Üzerinizde emanet gibi duran bir elbise yerine göğüs ve belinize tam oturan modelleri tercih etmelisiniz. Eğer üstünize tam oturmayan bir kıyafet beğendiyseniz kesinlikle bir terziye giderek boyunu, belini veya kollarını tamir ettirdikten akabinde giyin.

5. Hatalı malzeme seçimi

Trendlere uygun bir elbise giyseniz bile, kıyafetinizin kumaşı sentetik ve kalitesizse hoş olmayan bir görünüm yaratabilir. Elbise modellerini incelediğiniz gibi giyeceğiniz kumaşları da vücudunuza uygun seçmelisiniz.

Kaynak(mynet)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir