Instagram'da Ünlüler

Mustafa Ceceli’ye Bir Şok Daha!

Yazar  | 

Mustafa Ceceli’nin eski eşi Sinem Gedik ve şarkıcı İntizar’ın uygunsuz görüntülerini basına sızdırdığı iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü. Şarkıcı görüntüleri sızdıranın kendisi olmadığını söylese de hem sanat camiasından hem de sosyal medya kullanıcılarından büyük tepki almıştı.

Çıkan haberlerin ardından çok sayıda ünlü isim Mustafa Ceceli’yi eleştirirken, şimdi de radyolardan ambargo uygulaması geldi. Ünlü ses sanatçısı ve yazar Onur Akay’ın iddiasına göre radyolar Mustafa Ceceli için bir ambargo uygulama kararı aldı ve şarkılarını playlist’lerinden çıkarttı. Öte yandan çok sayıda Ceceli konseri de iptal edildi.

Akay, “Edindiğim bilgiye göre Radyo D, Show Radyo, Süper Fm ve Best FM gibi çok sayıda ulusal radyo aldığı ortak kararla, playlistlerinden Mustafa Ceceli’nin şarkılarını çıkarttı ve Ceceli’nin çok sayıda konseri de iptal oldu.” ifadelerini kullandı.

Ancak iddiaların ardından Show Radyo’dan bir açıklama geldi ve iddiaları yalanladı.

İŞTE SHOW RADYO TARAFINDAN YAPILAN O AÇIKLAMA

“Bu sabah saatlerinden itibaren çeşitli medya organlarında radyomuzun Mustafa Ceceli şarkılarını playlistlerden çıkardığımız yolunda haberler yayınlanıyor. Kadına şiddet konusunda Özgecan Aslan davası başta olmak üzere tüm dava ve protesto gösterilerini canlı yayın otobüsüyle takip etmiş bir radyoyuz, bu tavrımız asla değişmeyecek. Mustafa Ceceli olayında da gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Programcılarımız özgür bir şekilde konuya dair yorumlarını yapıyor, dinleyicinin görüşlerini de antene taşıyorlar. Şu an için Mustafa Ceceli şarkılarını çalmamak gibi bir karar almış değiliz. Eğer yasal sürecin sonunda, yaptığı açıklamanın aksine, özel hayatın gizliliğini yerle bir eden o kameraların Mustafa Ceceli talimatıyla yerleştirildiği ve görüntülerin de yine Mustafa Ceceli eliyle yayıldığı ortaya çıkarsa, o zaman ‘Yayın Kurulu’muz toplanır ve konuya dair aldığı kararı kamuoyuna açıklar. İnsanların özel hayatlarının gizli kameralarla kayıt edilmesi, elde edilen görüntülerin medya aracılığıyla yayılması, bizim için elbette kabul edilebilir bir durum değil. Hukukun üstünlüğüne olan tüm inancımızla, yasal sürecin bir an önce başlamasını ve kim olursa olsun sorumluların cezalandırılmalarını umuyor ve bekliyoruz…”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir