Evlilik & İlişkiler

Mutlu Bir İlişkiyi Bozan Faktörler!

Yazar  | 

Her şey çok güzel iken ilişkiler bir anda bitebiliyor. Neden mi? İşte bu hareketler yüzünden…

Rol yapmayın!

İlişkinin en önemli kuralı belkide bu. Yanında iken illa oturaklı davranacağım diye olmadığınız biri gibi gözükmeyin. Çünkü sonradan bu belli olacaktır ve partneriniz sizin yapmacık biri olduğunuzu düşünebilir.

Açık Konuşun!

Eğer bir sorununuz varsa bunu açık açık dile getirin. Karşınızda ki kişi bunu anlayamayabilir. Herkesin sizi sizin anladığınız şekilde anlamasını bekleyemezsiniz. Olgun olun ve sıkıntılarınızı konuşun.

Suçlamak Nafile!

Mutlu bir ilişkiye sahip insanlar her şeyi iki taraflı düşünür. Tek bir kişiyi suçlamanın anlamsız ve yıkıcı olduğunu bilir. Onu suçlamaktan vazgeçin ve güzel bir dille açıklayın.

Çevrenizdeki ilişkilerle kıyaslamayın!

Kim ya da ne olursa olsun kimseyi başkaları ile kıyaslamayın. Unutmayın ki hiçbirimiz aynı değiliz. Herkesin yaşadığı kendi özgü ve güzeldir. Dış faktörleri ilişkinize dahil etmeyin.

Para aranızda sorun olmasın!

Biri ile birlikte olmayı gerçekten isterseniz onunla her şeyi paylaşmaya ve yaşamaya hazırsınızdır. Para konusu da böyle. Ortak hareket etmeyi ve birbirinize destek olmayı başarırsanız evliliğe giden yolda da daha başarılı olursunuz.

Gereksiz eleştiriler yapmayın!

Eleştiri genel olarak bakıldığında iyidir fakat çok kırıcı olmamak gerekir. Özellikle karşınızda ki insana sürekli bunu yaparsanız sizden soğur ve uzaklaşır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir