Makyaj & Cilt Bakımı

Ofis Makyajı Nasıl Yapılır?

Yazar  | 

Ofis işlerinin ve toplantıların içinde tüm gün ağır bir tempo ile hareket ediyorsunuz . Öyle anlar geliyor ki makyajınızı tazelemeye ve biraz kendinize gelmeye bile vakit bulamıyorsunuz. Bugün sizlere ofis makyajı ile ilgili pratik ve işinize yarayacak bilgiler vereceğiz.

Akan Eyeliner’lara Dur De!

Eyeliner makyajımızın en can alıcı ancak yine en uğraştırıcı bölümüdür. Bazen onu saatlerce eşit sürmeye çalışırız. Bazen de eşit sürebildiğimiz ve harika hissettiğimiz o eyeliner kuyrukları hemen sağa sola bulaşır. İş hayatında ve ofiste bu tarz aksiliklere yer vermemek adına su bazlı ürünler kullanmalısınız. Bu şekilde her an makyajım nasıl acaba? kaygısı ile çalışmamış oluruz.

Kaliteli Başlangıçlar Yap!

Ofiste hiç uğraşmak istemediğin ve yüzünde akşama kadar kalmasını dilediğin makyajı erken uyanarak yapabilirsin. Makyaj bazı iyi makyajın altın anahtarıdır. Sabah uyanıp yüzünü yıka ve temizle. Ardından yüzüne ve özellikle gözlerine makyajdan önce baz uygula. Bu sayede daha kalıcı bir görüntü sağlayacaksın.

O Eli Oradan Çek!

Binbir zahmetle eşit sürmeye çalıştığınız allıklarınız, elleriniz sürekli yüzünüzde diye bozuluyor. Gün içinde ellerimiz zaten yeterince sağlıklı olmayan yerlere değmiş oluyor. O yüzden ellerinizi yüzünüzden olabildiğince uzak tutun.

Minik Bir Çanta Şart!

Elinizi attığınız anda bulabileceğiniz ve rujunuzu tazeleyebileceğiniz makyaj çantanız olmalı. Bu çantayı hemen masanızın yanına ya da çekmecenize koyun ve acil durumlarda hemen müdahale edin 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir