Saç

Ombre Saçlar Çok Moda !

Yazar  | 

Ombre saç şu sıralar en yaygın saç trendleri arasında yer alıyor. 2007 yılında Gisele Bündchen’in yaptırmasıyla tanıştığımız ombre en popüler saç boyama tekniği olarak karşımıza çıktı. Ombre saç, üst kısımları koyu, uçlara doğru daha açık (genellikle kontrast olacak kadar açık) saç rengidir.
İlk olarak 2007 yılında Brezilyalı manken Gisele Bündchen’in yaptırdığıOmbre dünyadaki en trend saç tasarım akımlarından biridir. Daha sonra Alexa Chung, Lauren Conrad, Nicole Kidman, Beyonce, ve hatta Jared Leto’nun da yaptırmasıyla iyice trend olan Ombre saç bir akım haline dönüştü. Ombre saç için saç boyası kullanmanın dışında yazın şapka kullanıp saç uçlarını açıkta bırakabilirsiniz. Papatya suyu gibi saç rengini açan doğal ürünlerin uçların daha kısa sürede daha fazla açılmasına yardımcı olabilir.

OMBRE SAÇ YAPIMI

Ombre saç yapmadan önce saçlara fön çekilip düz hali görülür. Daha sonra saç uçlarına balyaj yapılır. Fakat balyajdan önce saçlara krepe yapılır.

Krepe ve saçın yoğunluğuna göre saça ne kadar isteniyorsa o kadar balyaj yapılır.

Saçlardaki geçişleri yapabilmek için saç uçlarına krepe yapılır. Bu krepeler biraz daha yoğunlaştığında saç uçlarındaki ombreler daha az gözükür. Krepe daha az yapıldığı zaman ışıltılar da daha fazla göz gözükür.

OMBRE SAÇ BAKIMI

Ombre işlemi bittikten sonra saç önce durulanır. Saçlar durulandıktan sonra eğer saçta krepe varsa krepeler açılır.

Krepeler açıldıktan sonra saç uçlarına renk verildiği için saçın o an ki haline göre bakım yapılır. Eğer saça nemlendirici bakım yapılması gerekiyorsa nemlendirici, eğer saçlarda yıpranma varsa veya kırık varsa ona göre bir bakım uygulanmalıdır.

Farklı çeşitlikte bakımlar mevcuttur. Bunlar şok bakım, uzun süre saçta kalan bakımlar, 3- 5 dakikalık şok bakımlar veya saç uçlarına uygulanan saçı kuvvetlendirecek, nemlendirici yarım saatlik bakımlar olabilir.

Yapılan bakım işleminden sonra saçınızı daha ışıltılı görebilirsiniz.

OMBRE SAÇ YAPIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Ombre saç yapılırken saçınızın çok yağlı ve saç yüzeyinde çok fazla ürün olmamasına dikkat etmelisiniz. Böylece kullanılan ürünler saça daha iyi temas edip, saçı daha iyi açabilecektir.

Bunların haricinde saçın çok yıpranmamış olması gerekir. Eğer yıpranmış bir saçsa saçı daha çok yıpratmanın ve yakmanın bir anlamı yoktur. Önemli olan saçın sağlığıdır.

Saça krepe yaparak işlemi uyguluyoruz. Krepeleri, saça zarar vermemek için daha güzel ve düzenli yapmak gerekir.

Saç yüzüne ve tipine göre yapılan ombre işleminin yüze gidecek şekilde yapılması gerekir.

Kaynak(canlihaber)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir