Makyaj & Cilt Bakımı

Ön Planda Çekici Bir Göz Makyajı İçin…

Yazar  | 

Makyaj sırasında  gözlerinize istediğiniz volümü kazandıramıyor musunuz? O zaman haberimiz size göre. Vurguyu net bir şekilde gözlere çekmenin muhteşem yollarını açıklıyoruz!

Makyaj yaparken göz makyajına yoğunluk verdiğiniz halde istediğiniz etkiyi oluşturamıyorsanız size söyleyeceklerimiz var. Öncelikle gözü ortaya çıkaran ögeleri hatırlatmak ile işe başlayalım. Göz makyajını göze yoğun uygulama yaparak ön plana çıkaramazsınız. Göz makyajını öne çıkaran en önemli etken kaşlardır. Kaşlarınıza etkin bir şekil verip kaş maskarası ile boyadığınız da gözlerinizin daha da belirginleştiğini göreceksiniz. Diğer bir önemli etken ise yüz tonudur. Fondöteni yüzünüze güzelce uygulayıp sabitleyici bir pudra sürerseniz tek renk ve net yüzünüzde gözleriniz rengi ile daha da ortaya çıkacaktır.

Sizlere vereceğimiz bir diğer öneri ise kaş altı aydınlatmasıdır. Kaş boyama işlemini tamamladıktan sonra dış köşe altlarını highligther uygulayın. Farkı göreceksiniz. Ayrıca göz pınarlarınıza da bunu uygularsanız ya da beyaz hafif simli bir far ile hafif bir bastırma işlemi sağlarsanız daha aydınlık bakışlar yakalarsınız. Bu bakışlar net bir yüz ve belirgin kaşlar ile birleşince muhteşem bakan bir çift göz verecektir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir