Parfüm

PARFÜMLERE GÖRE KİŞİLİĞİNİZ

Yazar  | 

PARFÜMLERE GÖRE KİŞİLİĞİNİZ

Parfümler deyip geçmeyin. Neredeyse hepimizin sadece kokusunu beğendiği ya da başkasında duyumsayıp hoşuna gittiği için aldığı parfümler, aslında tıpkı ayakkabı ve kıyafet gibi kişiliğe yönelik birçok önemli özelliği belirtir nitelikte.

Kimler Hangi Parfümleri Tercih Ediyor?

– İçe dönük kişilerin parfüm kokusuna olan hassasiyeti, dışa dönüklerdekinden fazla.
-Yine içe dönük olanların parfüm tercihinde oryantal kokuların oranı fazla. Bir başka deyişle çekingenler, şekerli ve çiçeksi kokulara çok da rağbet etmiyor.
– İlginç bir görüşe göre; kişinin parfüm seçimi, en sevdiği renk ile yakın ilişkili. Örneğin, favori renkleri arasında pembe, turuncu, sarı gibi pastel tonlar olanların ilk tercihi meyveli ve çiçeksi kokular oluyor. Siyah, kırmızı, yeşil, mor gibi koyu ve baskın renkleri sevenlerin ise öncelikli tercihi oryantal ve odunsu kokular.

SİZİN KOKU TERCİHİNİZ NEDİR?

1. Çiçeksiler

Sakin, Klasik müzik dinlemeyi, doğa tatillerini, pembe ve sıcak renkleri sevenler çiçek ağırlıklı kokuları kullanıyor. Çiçeksi kokuların, feminen aromalarla harmanlandığı parfümleri de seviyorlar.

2. Meyve Kokulular 

Daha çok rock tarzı müzik dinleyen, yeşil ve tonlarını kullanmayı tercih eden, göl kenarında, sakin tatil beldelerinden vazgeçemeyenlerin favorisi, meyve aromalı yoğun kokular.

3. Oryantaller 

Caz severler, egzotik tatillerden hoşlanan, mor tonlarına hayran, baskın kişilik özelliklerine sahip erkek ve kadınların tercihi. Oryantal parfümleri sevenlerin vanilya, yoğun çiçeksi ve amber karışımı kokulara olan ilgisi de kayda değer.

4. Odunsular

En sevdiği renk mavi olan, tatil dendi mi aklına deniz gelenlerin çoğunlukla odunsu kokulardan vazgeçemediği bir gerçek. Bu yüzden de okyanus  esintisini taşıyan parfümler onların ideal kokusu.

Kaynak(Posta)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir