Evlilik & İlişkiler

Ruh Eşinizi Bulduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Yazar  | 

Hemen herkes ruh eşini bulma hayalini kurmuştur. Kimi aradığı aşkı bulmuş, kimi bulduğunu sanmış kimi de bulacağı günü sabırla beklemeye koyulmuştur. Peki, hayatınızdaki kişinin gerçekten ruh eşiniz olup olmadığını nasıl anlarsınız? İşte, size birkaç ipucu…

İlk Karşılaşma

Onu ilk gördüğünüz an ne hissettiğiniz çok önemlidir. Biriyle yeni tanıştığınızda ilk düşünceniz, karşı tarafın sizden hoşlanıp hoşlanmadığı ve sizin ona karşı nasıl bir his içinde olduğunuzdur. Ancak ruh eşinizle karşılaştığınızda sadece aklınızdan geçenler yetmeyecektir. Fiziksel yakınlık ve duygusal çekim de devreye girecek ve karşınızdaki kişi karanlık bir sahnede spot ışığının altında duran kişi olacaktır.

Saklayamazsınız

Herkesin bir kusuru, zaman içerisinde yaşadığı değişikler, başkalarına anlatmaktan çekindiği sırları vardır. Bunları en yakın arkadaşınıza bile söylemeye çekiniyor olabilirsiniz, ancak ruh eşinizden saklayamazsınız. Çünkü ruh eşim dediğiniz kişi, sizi en az sizin kadar tanır, yaşadığınız en ufak değişimi bile görür, düşüncelerinizi çoğu zaman tahmin eder.

Güvende Hissedersiniz

Sağlıklı bir ilişkide en önemli şey çiftlerin birbirlerine karşı duydukları güvendir. Başkalarının yanında yapmaya utandığınız, kendinizi kısıtladığınız şeyleri partnerinizle düşünmeden, içinizden geldiği gibi yapabiliyorsanız, bu karşı tarafa olan güveninizden kaynaklanır. Hayatın ritmini onunla yakalar ve her anın tadını çıkarırsınız. Onun yanında hiç olmadığınız kadar huzurlu ve güvende hissediyorsanız doğru kişiyle birliktesinizdir.

Ortak Hedefler

Ruh eşiniz ile pek çok konuda ortak yönünüz olacaktır. Ancak ileriye yönelik hedeflerinizin aynı olması en önemlisidir. İlişkiden beklentileriniz, ikiniz için gösterdiğiniz emek eşit olacaktır.

Gereksiz Kıskançlıklar Yapmazsınız

İlişkilerde en büyük sorun genelde kıskançlık yüzünden çıkan. Gereksiz yere girilen kıskançlık krizi ilişkiyi yıpratır, ömrünü kısaltır. Kimine göre ‘seven insan kıskanır’ mottosu geçerliyken kimine göre ise kıskançlık bir özgüven eksikliğidir. Ruh ikizinizle olan kıskançlık durumu ise ikisinin dengelenmiş halidir. Çünkü duygularınızdan eminsinizdir ve ilişkinizi gereksiz yere yıpratmak istemeyecek kadar güvenirsiniz.

Haksız Olduğunuzda Uyarır

Ruh eşiniz her sıkıntılı zamanınızda yanınızda olmaktan mutluluk duyar. Üzüntülü anınızda da mutluluktan havalara uçtuğunuzda da yanınızda olmak onun için en güzel şeydir. Ancak ortada sizin yaptığınız bir hata olduğunda bunu size söylemekten de çekinmez. Gerekirse sizi uyarır, durumu değiştirmenizi ister.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir