Saç

Saç Renginize Göre Makyaj Yapın!

Yazar  | 

Her kadın güzeldir. Ancak kadının güzelliğine güzellik katması da kendi elindedir. Makyaj yapmak ise bir sanattır. Kadınlar kendilerine uygun makyaj şeklini uygulayarak daha güzel olması artık tartışılmaz bir gerçek halini almıştır.

Hanımlar makyaj yapmak bir sanattır. Ve her kadın birer sanatçıdır. İyi bir sanat ustasının eseri olduğu gibi iyi bir makyaj da sizi yansıtır. Her zaman Saç renginize en uygun makyajı yapmalısınız. Zira bunu es geçtiğiniz takdirde donuk ve daha az öne çıkan bir görünüme bürünürsünüz. Cildinizin renginin sönmesine bile sebep olabilirsiniz. Bu yüzden iyi bir tavsiyeye ihtiyacınız var. Saç renginize uygun makyaj nasıl olmalı size anlatmak için buradayım. Unutmayın, siz buna değersiniz. Değerli hanımlar, gelin sizin de saç renginize uyacak ve sizi oldukça iyi temsil edecek makyajı bulalım.

KAHVERENGİ SAÇLAR İÇİN TAVSİYELER ;

Kahverengi saçlarda kullanışlı bir renk olmakla beraber ayrıca tehlikeyi seven de bir renktir. İyi bir makyaj ile kullanılmazsa soluk gösterir. Bunu engellemek için şeftali allık kullanın. Açık ruj uygulayın ve gözleriniz öne çıkarın.

SİYAH SAÇLAR İÇİN TAVSİYELER ;

Siyah saç, bayanı olduğundan daha genç gösterir. Ama yanlış makyaj ile bunu tersine çevirebilirsiniz. Buna engel olmak için siyah saç renginiz var ise gözlerinize siyah ya da koyu kahverengi göz kalemi uygulayın. Allık seçerken daha doğal görünen şeftali tonunu seçin.

BAKIR TONLAR İÇİN TAVSİYE ;

Daha flash renkler kullanın. Turuncu size yakışacaktır.

SARI SAÇLAR İÇİN TAVSİYELER ;

Sarı saçlarınız ve beyaz bir teniniz var ise pastel renkler tam da size biçilmiş kaftan olacaktır. Zira salarınız daha parlak cildiniz daha net ve güzel görünecektir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir