Saç

Saçlarınız Hakkında Yanlış Bildiğiniz 7 Unsur!

Yazar  | 

En çok yapılan yanlışlardan biri de saçın zamanla kullanılan şampuana alıştığı ve bu nedenle sürekli kullandığınız şampuanı değiştirmeniz gerektiği!

Şampuanınızı sürekli değiştirmek zorunda değilsiniz, eğer bir şampuan saçınıza iyi geliyorsa onu kullanmaya devam edebilirsiniz. Ama sürelerine dikkat edin. Bir ürünü 2 hafta saçınıza etkisi açısından kullanıp değerlendirebilirsiniz. Memnun olmazsanız değiştirmenizde bir sakınca yok.

Saçınızı her gün yıkamakla ilgili sürekli ne duyuyorsunuz?

Eğer gerçekten saçınızı her gün yıkamanız gerekiyorsa yıkayın. Saçlarınızı gereksiz yere her gün yıkayarak gerçekten daha fazla yağlanmasına neden olursunuz.

Diğer bir sorun ise aşırı yıkama nedeniyle saçınızdaki ve saç derinizdeki doğal yağları sıyırmanız. Saç dersi ve saçlarınızın sağlığı için saçlarınızı 2 günde 1 yıkamayı deneyin

Yaşadığı şokun etkisiyle saçları 1 gecede beyazlayan insanların hikayelerini duyarız. Fakat bu söylentinin gerçek bir kanıtı yok.

Saçların beyazlaşmaya başlamasında genetik faktörler etkili olur. Anne ve ababanızın saçlarında beyazlar ne zaman görülmeye başladysa muhtemelen sizin saçlarınız da o yaşlarda beyazlar.

Saçlarınızın daha hızlı uzaması ve gürleşmesi için saçlarınızı daha sık kestirmeniz gerektiğini mi duydunuz?

Saçlarınızın uzama hızını değiştiremezsiniz, bu nedenle saçlarınızı her hafta uçlarından kestirmek bir işinize yaramaz.

 

Saçlarınız ıslak sokağa çıktığınızda hastalanacağınızı defalarca duymuşsunuzdur.

Eğer geç kaldıysanız ve saçlarınızı kurutacak vaktiniz yoksa üzülmeyin! Saçlarınız nemliyken dışarı çıktığınızda üşütmezsiniz. Soğuk algınlığına yakalanmanızın nedeni bakteri ve mikroplar!

Şampuan üreticileri saçlarınızı duşta 2 defa şampuanlamanızı önerir. Bunun nedeni şampuan şişesinin daha hızlı boşalması ve yani bir tane almanızı amaçlamaları olabilir mi?

Duşta saçınızı 1 sefer şampuanladığınızda temizlendiğini hissediyorsanız 2. Şampuanı yapmanıza gerek yok.
Şampuanınızın iyice durulandığından emin olun…

Saçlarınızı soğuk suyla durulamanın saçları daha parlak yaptığına mı inanıyorsunuz?

Soğuk su sabah uyanmanızı kolaylaştırmak dışında saçlarınıza fayda sağlamaz.
Saçlarınızı parlatmak için saç kremi ve farklı ürünlere ihtiyacınız var!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir