Evlilik & İlişkiler

Sanal Aşk Sorunu!

Yazar  | 

Sanal ilişkiler her zaman kötülenerek işlenmiştir. Bugün sizler ile sanal ilişkileri daha objektif bakabileceğiniz konular üzerinde konuşacağız. Öncelikle bazı ön yargıları yıkmak gerek. Sanal ilişkiler sanıldığı kadar kötü ilişki unsurları içermiyor. Sonuç olarak birbirini görerek evlenip 5 ay sonra boşanan çiftler de var. Sanal ortam üzerinden tanışıp mutlu bir evlilik sürdürende. Biraz komik olacak ama bu hususta önemli olan gerçekten niyet.

Sadece dikkat etmeniz gereken konular var. Hepimiz yaşam delisi insanlar değiliz. Aramızda sanal ortamda hesabı bulunmayan insanlar neredeyse yok gibi. Ama tanıştığınız insanlara hemen güvenmemek çok önemli. Size ismini Ali diye tanıtıp aslında 4 çocuk sahibi Osman ile de tanışma olasılığınız  var. Ama bu normal hayatta da böyle. Sanal alemde kandırılabildiğiniz gibi gerçek hayatta da dolandırılabilirsiniz. Bunlar bugüne dek yaşanmış olaylar.

Unutmamanız gerekki karşınızdaki de sizin gibi bir insan. Siz nasıl Facebook ya da Twitter kullanıyorsanız o da kullanabiliyor. Ona %100 sahtekar imajı vermeyin. Yapmanız gerekenler belirli ve basit:

Hemen güvenmeyin. Buluşmadan önce mutlaka kamera üzerinden görüntülü konuşun. Bu kandırılma riskinizi en aza indirgeyecektir. Bu görüşmelerden sonra buluşma aşamasına geldiyseniz seçimim mutlaka kalabalık ortamlar üzerinde yapın. Hava da açık olsun. İlk buluşmada gece dışarı çıkmak karşınızdakine niyetini değiştirebilir. Eğer o gece buluşmak istiyorsa da şiddetle uzak durun derim. Bunların dışında ilk zamanlar sizi eve bırakmasına mani olun. Onun kimliği hakkında emin olamadan evinizi bilmesine gerekte yok.

Bir insan tanımak kolay değil arkadaşlar. Bu gerçek hayatta da zor sanal alemde de. İnsanlara ön yargılı davranmak yerine tanımayı deneyin. Tecrübe insanları geliştirir ve hayatı bilmesini sağlar.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir