Makyaj & Cilt Bakımı

Sarışın ve Esmerlere Uygun İdeal Makyaj Renkleri

Yazar  | 

Sarışınlar hanımlar, sarışınlıklarının cazibesini olabildiğince öne çıkarmak isterler, esmerlerse esmerliklerinin çekiciğilini… Peki hangi makyaj tonuyla sarışınlığınızı ya da esmerliğinizi ön plana çıkarabileceğinizi biliyor musun? Bakalımsize uygun makyaj için ip uçları nelermiş! 🙂

Sarışın hanımlardan başlayalım; fondöten seçiminizi fil dişi ya da açık bej renginde yapmanız son derece doğru olacaktır.

Allık tonlarında ise şeftali, tarçın, açık kiremit ya da kırmızımsı pembe tonlarından birini seçebilirsiniz.

Ruj konusu ise önemli, allık tercihinize göre bej pembe, uçuk şeftali, kiremit kahve ya da kırmızı, fuşya gibi bir ton kullanabilirsiniz.

Göz farı konusunda şunu diyebiliriz, sarışın hanımlara en çok kurşuni gri, yeşil, altın sarısı, mavi ve kahve tonları yakışır.

Göz kalemi seçimini mavi ya da kahverengi tonlarında yapabilirsiniz ama şunu da belirtmek isterim; özellikle ışıltılı bir göz kalemi seçmeye özen gösterin. Ayrıca mavi, kahverengi ya da siyah rimel çok ideal duracaktır.

Esmer hanımlar için de ideal renkleri hemen söylüyorum 🙂 sıcak bej ya da bronz tonlarda fondöten cilde en ideal rengi verecektir.

Allık rengi seçimi konusunda ise kızıl bronz, pembe ya da koyu şeftali tonlarını öneririm.

Ruju yine allık tonunuza göre ayarlarsanız çok daha iyi bir sonuç alırsınız, örneğin; pembe tonları, bronz-bakır tonları, kiremit-turuncu tonları diyebiliriz.

Esmer hanımlar için göz farı renk seçenekleri çok daha çeşitli; koyu mavi, metalik mavi, yeşil, gri, bej ve kahve tonları, altın sarısı, mor, bakır tonları diyebiliriz.

Kahverengi, lacivert, siyah ve mavi tonlarda göz kalemi çeşitlerini de kesinlikle denemenizi tavsiye ederim. Rimel için de yine bu tonları rahatlıkla seçebilirsiniz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir