Makyaj & Cilt Bakımı

Sarışınlar Nasıl Makyaj Yapmalı? İşte Harika Öneriler!

Yazar  | 

Sarışın bayanlar nasıl makyaj yapmalı sorusunun cevabını bugün öğrenmiş olacağız. Sarışın bayanların makyaj yaparken dikkat etmeleri gereken iki önemli unsur vardır; cilt tonları ve saç renkleri. Cilt tonuna yakın renklerde fondöten kullanmanız kesinlikle doğal görünmenizi sağlayacaktır. Sarışınlar makyaj yaparken çok hafif, sadeliği ön plana çıkaracak şekilde makyaj yapmalıdır aksi takdirde doğallıktan uzaklaşmanız işten bile değil.

Frapan renklerden özel durumlar haricinde uzak durulmalı, daha pastel ve sonbahar tonları seçilmeli, farlarda toprak ve kahverengi tonları kullanılmalıdır. Özellikle kullanılacak farı açık tonda seçip gözkapağını bunla kaplamalı, uygun gördüğünüz başka bir farı gölgelendirme amaçlı kullanmak akıllıca olacaktır.

Seçilen fardan sonra göz makyajını tamamlamak adına siyah ve kahve tonlarında maskara kullanılabilir. Gün içinde sürülecek bir rujun da çok yumuşak tonlarda olmasına dikkat etmek gerekir. Bu ipuçları ile günlük hayatta çok güzel ve doğal görünebilirsiniz. Gold makyaj da sarışınlar için uygundur ancak kontrast renklerle gölgelendirme yapmak gerekir.

Gece için ise makyajda kurallar biraz daha değişkenlik gösterir. Öncelikle gece makyajı daha ağır olacağından seçilen ürünlere çok dikkat edilmesi gerekir. Antialerjik ve su bazlı olmaları çok önemli. Makyajdan önce mutlaka nemlendirici kullanılmalı, kullanılmaması durumunda hassas cildinizi tahrip etme ihtimaliniz çok yüksektir.

Gece makyajında farı koyu tonlarda sürüp iyi bir gölgelendirme ile bakışlarınıza çekicilik ve derinlik kazandırmış olursunuz. Gözlerinizi göz kalemi ve rimel ile belirginleştirmek göz güzelliğinizi tamamıyla ortaya çıkaracaktır. Bu aşamada ten renginden bir ton koyu fondöten kullanmak akıllıca olacaktır.

Gece makyajını tamamlamak için koyu tonlarda ruj kullanılmalıdır veya beğendiğiniz birkaç ruju bir arada kullanıp yeni bir renk ortaya çıkarmak daha çok hoşunuza gidebilir. Kırmızı veya fuşya tonlarının üzerinizdeki etkisi de çok iyi olacaktır.

Rujunuzun da ışıltılı olmasına kesinlikle önem vermelisiniz. Saç renginin tonuna göre elmacık kemikleri renklendirilmeli, saç ile uyuma dikkat edilmelidir. Saçlarınız ten renginize göre daha koyu ise pembenin tonlarını seçmek yerinde bir karar olacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir