Moda

Şık Kadınların Günlük Alışkanlıkları!

Yazar  | 

Bilinenin aksine şık bir kadın olmak için tonlarca para harcamaya gerek yok. Çok şık kadınlar da zaten bu yola başvurmuyor.

Onlar kendilerine güvenen, modayı takip eden ve harika görünmek için her gün bazı alışkanlıklarını yerine getiren kadınlar…

Biz de sizler için şık ve stil sahibi kadınların günlük alışkanlıklarına şöyle bir göz attık. Unutmayın; bu yolları takip ederek siz de onlardan biri olabilirsiniz.

Onlar, kıyafetlerini geceden hazırlıyorlar. Kıyafetleri gece ayarlamak elbette bir şıklık büyüsü değil ama daha doğru karar vermenize yardımcı bir hareket…

Siz de kıyafetlerinizi geceden hazırlayarak, sabah panik halde elinize ne geçerse onu giymekten kurtulursunuz.

Şık ve stil sahibi kadınlar hazırlanmak için kendilerine bolca zaman verir.

Sabahları alarmlarını 10-15 dakika erkene kurarlar. Bu sayede saç ve makyajı, kıyafetine uygun aksesuar ve ayakkabıları daha kusursuz bir şekilde seçerler.

Doğru iç çamaşırı seçmek şıklığın olmazsa olmazı…

Ofiste, günlük hayatta, okulda, erkek arkaşlarıyla buluştuğunda kıyafetlerinin içine seçtikleri doğru iç çamaşırlarıyla düzgün ve güzel bir görünüm çizmek kolaylaşır.

Şık kadınlar bile sosyal medya hesaplarından diğer şık ve stil kadınların hesaplarını takip ediyor.

Son trendlerin ve akıllarına gelmeyecek fikirleri bu şekilde denyimleyen kadınlar, bu sayede daha da şık ve stil sahibi oluyor.

Şık ve stil sahibi kadınların bir özelliği de hava durumuna göre giyinmeyi becerebilmeleri… Bu yüzden günlük bir alışkanlık olarak hava durumunu kontrol edip öyle evden çıkıyorlar.

Seçtiğiniz kıyafetle insanların içinde şık durmak istiyorsanız, havayı kontrol etmeden kombininizi yapmayın.

Şık kadınlar her zaman gidecekleri yere göre elbise seçer.

Gidecekleri yere göre, biraz daha muhafazakar ya da havalı mini etekler giyerek ortama uygun şıklıklarını konuştururlar.

Onların dolabında her zaman skinny jeanler bulunur.

Her yerde giyilebilecek, doğru kombinlendiğinden hem tarz hem şık hem de daha fit görünmenizi sağlayacak skinny jeanler adeta kurtarıcı parçalar…

Peki sizce şık kadınların üzerinde bir kot ve bir basic tişört nasıl çok şık ve cool durabiliyor?

Cevap çok basit, aksesuarlar! Deri kemer, ayakkabı ve çanta gibi aksesuarları doğru kullanmayı öğrenmeliyiz!

Eşarplar, kolyeler ve bilezikler de şık kadınların olmazsa olmazı….

Siz de ne giyerseniz giyin, şıklığınızı takılarla ve eşarplarla daha da ön plana çıkarın.

Şık kadınların sırlarında biri de kıyafetlerinin buruşuk olmamasına özen göstermeleri. Onlar asla buruşuk kıyafetlerle sokakta dolaşmaz…

Evden dışarı çıkmadan önce üsterine son kez çeki düzen veririler ya da gerekirse başka bir kıyafete yönelirler.

Şık kadınların alışkanlıkları arasında belki de en işinize yarayacak olanlardan biri bu madde!

Onlar askı alışkanlıkları gelişmiş kadınlar. Dolabındaki kıyafetleri genelde katlamak yerine asıyorlar. Siz de bu şekilde yaparak hem kıyafetlerinizi daha iyi görebilirsiniz, hem de dolabınızı daha düzenli tutabilirsiniz.

Topuklu ayakkabı şık ve stil sahibi bir kadının olmazsa olmazı…

Siz de şıklığınızı bir adım öne taşımak istiyorsanız, her ortama uygun topuklu ayakkabılarınızı kıyafetinizle kombinlemeyi unutmayın…

Siz de şıklığına önem veren kadınlar gibi kıayfetlerinizin temizliğine özen göstermelisiniz.

Kuru temizleme ve çamaşır makinaları size uzak olmamalı… Emin olun lekesiz kıyafetlerle, temiz kıyafetler giymek size kendinizi daha iyi hissettirecek.

Kendinize bir acil durum kıyafeti belirleyin.

Bunun için, giydiğinizde size çok yakışan ve çok şık bulduğunuz bir kıyafeti seçin. Bu şekilde dar vakitlerinizde bile şık olmak garanti olur.

Trend olan parçalar ilgi çekici olsa da şık ve tarz sahibi kadınların belki de en büyük silahları alışverişe çıktıklarında klasik ve zamansız parçalar tercih etmeleri.

Siz de klasik papçalara daha fazla yatırım yapabilirsiniz. Modaları hiç geçmeyecek klasikleri uzun yıllar giyebilir ve stil sahibi gözükebilirisiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir