Moda

Spor Giyim Yükselişte

Yazar  | 

Sürekli spor salonlarında olan, en şık mekanlara  bile eşofmanla giden yıldızların; sportif giyim harcamaları 30 milyar dolara ulaştırdı. Ünlü kadınlar, ‘Şık olmak için uğraşmayacak kadar güçlüyüm’ mesajı veriyor.

Geçtiğimiz yıl moda dünyası yeni bir terimle tanıştı: Athleisure… İngilizce ‘atletik’ ve ‘rahat’ kelimelerinin birleşiminden meydana gelen bu yeni akım; her an koşuya çıkacak veya basketbol oynayacakmış gibi giyinmek anlamına geliyor. Moda otoriteleri; tayt, sweatshirt, bol tişörtler ve eşofmanlardan oluşan athleisure trendinin, 2015’te de yükselişini devam ettireceğini söylüyor.

ÜNLÜ MARKALAR DA İŞE EL ATTI
Barclays’in araştırmasına göre; geçtiğimiz yıl ABD’de kadınların sportif kıyafet harcamaları 30 milyar doları aştı. Stella McCartney’nin Adidas’a hazırladığı koleksiyon, aktris Kate Hudson’ın Fabletics adlı spor markası, Beyonce’nin Topshop için tasarladığı spor giyim serisi; atletik giyim tarzını yükseklere taşıdı. Balmain’den Alexander Wang’e, Victoria’s Secret’tan Marc Jacobs’a kadar birçok lüks markanın bu işe el atması da, sektöre hareket getirdi. Yoga, pilates, cross fit ve boks gibi sporlarla ilgilenen ve spor salonlarında saatlerini geçiren ünlü kadınlar da bu akımın öncüsü durumunda. Uzmanlar, ünlü yıldızlara özenen ve bir eşofmana 600 dolar ödeyen kadınların ‘O kadar güçlüyüm ki, şık olmak için çabalamama gerek yok’ mesajı verdiğini vurguluyor. Nike CEO’su Mike Parker’ın “Tayt, jean’in yerini aldı” sözü ise durumu özetliyor.

Kaynak(Sabah)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir