Evlilik & İlişkiler

Sürdürmesi Zor İlişkiler!

Yazar  | 

Şu zamanda aslında hepsi zor. Ancak bazı durumlar var ki artık ilişkinizi isteseniz de sürdüremiyorsunuz. Mesela birini ilk gördüğünüzde ondan neden etkilenirsiniz? Onu neden kusurları ile seversiniz? Çünkü etkilenmişsinizdir. Kusurları size tatlı gelir. Onu öyle kabul edersiniz. Ancak zaman geçer ve paylaşmaya başladığınız şeyler ondan etkilenme durumunuzdan daha ağır basar ve onun aslında istediğiniz kişi olmadığını düşünmeye başlarsınız. Hemen hemen herkes ilk baştaki tadı arar. Ama alışmak kaybetmek gibidir.

Zaman geçtikçe birbirinizi bilirsiniz. Neleri sevdiğinizi, nelerden nefret ettiğinizi, neye nasıl cevap verdiğinizi en iyi partneriniz bilir. Ya da eve gitmediğiniz de artık sizi o kadar da merak etmemeye başlar. Zaten çoğu ilişkiyi bitiren de bu durumdur. Eski heyecanların yitip gitmesi… Peki bu neden olur? Belki de heyecanın kalmamasından. Evet kabul etmek gerekir ki fazla klişe bir durum ama doğru söze diyecek bir şey de bulunmaz.

Bu konuda direk bitirme eylemine geçmeden önce ilişkinizi tartın. Baktınız ki gerçek anlamda her şey bitiyor o zaman vazgeçin. İlk zamanlar da her şeyinizi açığa vurmayın. Gizli yönleriniz olsun. Karşınızdaki kişi sizi tamamen çözdüğü düşüncesine kapılamasın. Çözmeye çalışsın. Zor olanı herkes ister ama kolay olan çabuk vazgeçilebilendir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir