Saç

Sürekli Aynı Kuaföre Gitmek Boş Yere Değil

Yazar  | 

Kuaförünüz sizi en iyi tanıyan, sizin isteklerinizi bilen kişidir. Hatta bazıları izi öylesine sahiplenir ki, siz isteseniz de onun gönlünü yapmadan kendi saçınıza yaptırmak istediğinizi yaptıramazsınız.

Ama ya kendinize özel bir kuaförünüz yoksa? Felaket!

İşte tam bu noktada Kuaför Zeynel Yancı, kendilerine özel bir kuaför belirlemeyen kadınların saçlarında yaşadığı problemleri anlattı.

Birçok kadınının saçında değişik salonlarda yaptırdıkları işlemlerden dolayı yaşanan olumsuzluklarla karşılaşıyorum. Bunun temelinde edindiğim deneyimlere dayanarak söylemek istediğim, düzenli bir kuaförleri olmaması ve popüler merakından dolayı doğan değişik salonları tercih ederek işlem yaptırmalarıdır.

Oysa ki birçok salonun 25-30 yıllık müşterileri var. Bu kuaförler, müşterilerin özel günlerinde saçlarını yapmış ve benim kuaförüm diyecek kadar kendilerini sahiplendirmişler. Bu nedenle bu müşterilerde yanma, kötü kesim, kırılma veya kendine uygun tarz görmedim. Klasik veya modern fark etmiyor. Bu müşterinin kuaförünü iyi seçtiği, kuaförün de bu tarz müşterilerini iyi tanıdığını apaçık gösteriyor. Böylece aralarında sıkı bir dostluğa sahip olmuş oluyorlar.

Günümüzde ise sadakatin hiç bir alanda olmadığı gibi kuaför müşteri ilişkisinde de olmadığını görüyoruz. Kadınlar çok sık saç değiştirmeye başladı. Saçlarını değiştirirken yaşadıkları farklılık bir süre sonra olumsuzluklara yol açıyor ve yıpratıyor. Yapılan kimyasal işlemler kısa sürede farkına varılmasa bile bir süre sonra çok kötü sonuçlarla karşılaştıklarını görüyorum.

Bunu fark eden müşteriler eski kuaförüne geri dönmekten çekindiği zamanlarda 2. Kez bir hata daha yapıp tanımadığı bir ilişkinin içinde kalıyor. Saçlar en son yanmış ve kırılmış bir şekilde elimize ulaşıyor.

Hiçbirimizin bu zamanlarda harikalar yaratamayacağımız kesin. Yıpranma için harcanan zaman ve para kadar, düzeltme ve yenilenme içinde aynı şeylere ihtiyacımız olacak.

Size tavsiyem hayatınızda karşımıza çıkacak olaylara yaklaşımımızda kontrollü ve düzenli olursanız bu saçınızda da aynı etkiyi görmenizi sağlayacaktır. Sizi anlayan bir kuaförden çok daha olumlu ve güzel sonuçlar elde edeceğinizi göreceksiniz.

Bende buradan sizin aracılığınız ile 25 yılı doldurduğum müşterilerime dostluk ve arkadaşlık için teşekkürlerimi sunuyorum.

Sizlere de bu ilişkiyi kurabileceğiniz kuaförlerinizi seçmenizi ve sadık kalmanızı tavsiye ediyorum.

Unutmayın, en büyük sadakat kafada başlar!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir