Magazin

Talat Bulut’tan şoke eden açıklama: “Bu kızla kim evlenir?”

Yazar  | 

Geçtiğimiz günlerde 19 yaşındaki kostüm asistanını taciz ettiği iddiaları nedeniyle gündeme gelen oyuncu Talat Bulut, hakkında yapılan iddialar sonrasında sessizliğini bozdu. Duymayan Kalmasın adlı magazin programına canlı bağlanan Bulut, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Talat Bulut, kendisini şu sözlerle savundu:

“Kravatımı sürekli düzeltmek için geliyordu ve “ne tatlı adamsın” diyordu. Bu perşembe gecesi patlak vermiş. Kız salı günü ‘Dudağımdan öptü’ diye sızdırmış. Benim menajerim kesinlikle uzlaşmak istemedi. Senin amacın popüler olmak mı? Benim menajerim kimseye ‘gelin uzlaşalım’ demez. Eğer derse ben onunla çalışmam zaten. Şikayette bulunmak için neden 5 gün bekledin? Meşhur olduktan sonra yargıya gidiyorsun?

BU KIZLA KİM EVLENİR?’

“10 yıl sonra Google’a girdiğinde onun da adı çıkacak. Kim evlenir artık bu kızla? Kızlar kıyafet getirirler, beğenmediğim de yine düzgün konuşuyorum. Güzel bir şey yaptıklarında ‘aferin’ deyip yanaklarından öpüyorum. Daha önce de sarılıp öptüğümde tepki vermeyen bir insan. Beni işten atmışlar hiç problem değil, bunun hesabını verecek. Bakın kaç yılıydı hatırlamıyorum. Bir tecavüz yasasının çıktığını sabah 6 haberlerinde izleyip ilk paylaşan benim. Biri çıkıp ‘kızınızı okşayabilirsiniz’ dedi, tepki gösterdim. 3 yaşındaki çocuk tecavüze uğradığında tepki gösterdim. Neden insanlar o zaman ‘helal olsun Talat’ demedi? Kravatı düzeltmek için neden arka tarafa çağırayım? Elinde kanıt yokken nasıl böyle bir şey yaratabilirsin? Benim menajerim yürütücü yapımcıdan kızın nişanlısının telefonunu alıp konuştu. Çocuk ‘ben bu piyasada kahraman olmak istiyorum. Türkiye’deki bütün kadınların hakkını koruyacağım’ dedi. Sen önce tacizin ne olduğunu öğreneceksin! 6 aydır bu dizinin çekimleri sürüyor. Benim özel karavanım var. O karavanda iççamaşırımla duruyorum onlar bana pantolon giydiriyor, gömlek giydiriyor. Böyle bir şey yapacak olsam orada yapardım. Eğer samimiyetim yanlış anlaşılıyorsa benim değil onların problemi. Sette aktör olarak ne kadar deneyimli olduğumu herkes biliyor. Ben toplumsal bir travmaya neden olacak şeyler yapmam. Ancak yaratılmış bir travmaya direnebilirim. Ben neyin hesabını soracağım biliyor musunuz? Kızıma yaşattıkları bu travmanın hesabını hukuk önünde verecekler. Benim ekibimdeki oyuncular, başrol oyuncuları da bana şahit olacaklar. Hadi bakalım. Ben ekibimdeki hiçbir oyuncu ile muç muç değilim. Bugüne kadar hiçbirini takip etmedim. Neden bu kız aynı gün bunu paylaşmıyor da, 5 gün bekliyor. Dünyada da bunun örnekleri var. Hiç kimse rol arkadaşıyla mıç mıç olmak zorunda değil.

‘DİZİNİN YAPIMCISI SÖZLEŞMEYİ FESHEDEBİLİR’

Fatih Aksoy, anlaşmayı feshedebilir. Eğer bu yüzden fes edecekse etsin. Hiç umrumda değil. Ben pazartesi günü Fatih Bey’in yanındaydım. ‘Ben sana inanıyorum’ dedi. Neden kriz çözülmedi?

‘NEDEN 18 YIL BEKLEDİ?’

Rahmetli Ömer Kavur, ‘Göç Zamanı’nda Hande Ataizi’yi oynatacağım’ dediği zaman, ‘bu senaryo Hande’ye uygunsuz, oynatmayın’ dedim. Bir röportajımda bana ‘Hande’nin oyunculuğunu nasıl buluyorsun?’ dediler. ‘Oyuncu değil, magazin figürü’ dedim. Bu açıklamadan sonra kendi tarzı ile cevap verdi. Aynı hakareti Cihan Ünal’a da yaptı, hatırlıyor musunuz? Böyle bir taciz varsa neden mahkemeye gitmedi? Beni yargının önüne çıkarmadı? Hiçbir dizide yok, sinemada yok. 18 yıl sonra çıkıp bunu konuşuyorsun? Bir kadına bugün ‘çok şıksın’ dediğinde artık bunu taciz olarak algılıyorlar. Eğer suçluysam yargılanayım, buna karşı değilim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir