Magazin

Talat Bulut’un tacizine uğradığını iddia eden genç kız konuştu

Yazar  | 

Yasak Elma dizisinin başrol oyuncularından Talat Bulut’un set çalışanını taciz ettiği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

19 yaşındaki kostüm asistanı olayı şu şekilde anlattı: “Talat Bulut’un kravatını düzeltecektim, ‘Gel, arka tarafta bakalım’ dedi. Orada beni dudağımdan öptü ve gitti. O olayın şokuyla kaldım öylece ve yapım ekibinin yanına çıktım. Beni öperken yanımda kimse yoktu. Ama beni oraya çağırırken şahitlerim var.”

Dava açacağını söyleyen genç kadın, “Yarın dava açacağım şahitlerimle. Maddi-manevi tazminat davası değil ceza davası açacağım. Yaptıkları cezasız kalmamalı, başka kimse benimle aynı şeyi yaşamasın” şeklinde konuştu.

“SEKTÖRDE TACİZ YAYGIN AMA SESSİZLİK VAR”

Yaşadığı olay sonrası sete gitmeyen genç kadın, setlerde tacizin çok yaygın olduğuna dikkat çekti: “Arkadaşlarımız tacize maruz kaldığı zaman, korkup susuyorlar. ‘Karşımızdaki oyuncu, hukuki yollara başvursak da onlar lehine kararlar verilir’ diyorlar. ‘Oyuncular ünlü olduğu için iftira atmakla suçlanırız’ diye düşünüyorlar. Ama ben bunu dile getirdikten sonra Talat Bulut’la daha önceden sorun yaşayan başka kadınlarla da tanışmış oldum, onlar da korktukları için sustuklarını söylediler. Karşımızdaki oyuncu olabilir ama bundan sonra kimsenin susmasını istemiyorum. Kadın olduğumuz için bunların başımıza gelmesine sessiz kalmayalım.”

Olayın sosyal medyada da hızla yayılmasının ardından, dizinin yapımcısı Fatih Aksoy’dan da bir açıklama geldi. Aksoy, “Bu olayla ilgili eğer savcılık davaya ve soruşturmaya karar verirse Talat Bulut’la sözleşmeyi fes edeceğim. Yargı sürecini bekleyeceğiz” dedi.

TALAT BULUT’TAN AÇIKLAMA

Olayın geniş yankı bulmasının ardından Talat Bulut’ın avukatı da bir açıklama yayınladı. Buna göre:

“Müvekkilim Talat Bulut hakkında bir kaç gündür sosyal medyada ve bu gün diğer medya organlarında ortaya atılan iddialar tamamen asılsızdır.

Talat Bulut 42 yıl boyunca  sanat hayatını saygın bir şekilde sürdürmüş ve toplumsal konulara duyarlılığı ile de sevenlerinin takdirini kazanmış, oldukça sevilen bir sanatçıdır.”

HANDE ATAİZİ DE TACİZE UĞRADIĞINI SÖYLEMİŞTİ

Daha önce de Hande Ataizi, 18 yıl önce birlikte rol aldıkları “Melekler Evi’ adlı filmde rol arkadaşı Talat Bulut tarafından tacize uğradığını açıklamıştı. Ataizi, “Dünyada tacize karşı bir ayaklanma var. Kadınlar artık daha cesur. Ben de o dönem o tarz şeyler yaşadım. Bu emekçi kız, korkmamış dava açacağını söylemiş, helal olsun” diyerek tacize uğradığını iddia eden genç kadına destek verdi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir