Alışveriş

Tatil Bavulunuzda Neler Var?

Yazar  | 

VALİZ TÜYOLARI

1. Öncelikle taşıyacağınız valizin boyunu seçmelisiniz. Eğer kısa süreli bir seyahat planladıysanız, valizinizi mutlaka kabin boyu tercih edin. Böylece gereksiz yüklerden kurtulursunuz. Valizi kabine almak hem kaybolma riskini hem de indiğinizde boş yere bekleme sıkıntısını engeller.

2. İşe önce liste yapmakla başlayın. Listenin başına diş macunu, şampuan gibi bakım ürünleriyle şarj aleti gibi ekipmanları yazın. Aldığınız her not için “Buna gerçekten ihtiyacım var mı?” sorusunu sormayı ihmal etmeyin. Normal zamanda giymediğiniz kıyafetleri vicdan azabı çekip valizinize koymayın aynen geri getirirsiniz…

3. İç giyim her zaman önemlidir. Ekstra iç çamaşırı, sütyen, pijama, gecelik ve çorap almayı unutmayın.

4. Sıra, yerleştirmede. Önce kıyafetlerinizle başlayın. Kalın kumaşlı ya da ağır kıyafetleri en alta koymaya dikkat edin. Kıyafetleri düzgün katlayıp yerleştirin. Böylece hem yer kaybını hem de kıyafetlerinizin buruşmasını önlemiş olursunuz.

5. Ayakkabılarınızı tüm eşyalarınızı yerleştirdikten sonra en üste bez poşetlere koyun. Bir de en üste, en önce kullanacağınız eşyalarınızı yerleştirmeye dikkat edin. Bikini, mayo, tişört gibi…

6. Ufak boylardaki bakım ürünleriyle valizinizi kalabalıktan arındırabilirsiniz. Hepsi bir arada fazla yer kaplıyorsa, parça parça valizinizin farklı gözlerine yerleştirerek de yer kazanabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir