Astroloji

Terazi Burcu Özellikleri

Yazar  | 

Terazi Burcu Genel Özellikleri
Elementi Hava, vücutta temsil ettiği yer böbrek olan Terazi burcunun yönlendiren gezegeni güzelliği, zarafeti, işi adaleti temsil eden Venüs’tür. Sürekli başkalarıyla bir arada olmak isteyen içten, iyiliksever samimi ve hayat doludurlar. Terazi insanı ekip çalışmalarında ve ortaklıklarda çok başarılıdırlar. Ama tek başlarına kalınca ne yapacaklarını bilemezler. Terazi harika bir arabulucu ve iyi bir hatiptir. Konuşmaları ve güzel sözleri sayesinde insanları birbirleri ile tanıştırarak neşeli sosyal ortamlar yaratırlar. Kendilerine küskün olan insanları bile bu yönleri ile sakinleştirip yatıştırırlar.

Buna rağmen göründükleri kadar yumuşak değildir: otoriter bir yapısı olmasına rağmen duygularını ve mantıkları arasında sağlam bir ilişki kurarlar. Terazi burcunun sevimli karakteri ile hoş bir şekilde birleştiği için herkezi parmağında oynatabilir. Kendi dediğini tatlılıkla ama mutlafa yaptırır. Terazi insanı inanılmaz derecede dürüst olmasına rağmen ancak düşündüğünü her zaman söylemez.

Venüs tarafından yönetilen Terazi insanları gerektiğinde neyi ön plana çıkaracaklarını çok iyi bilirler. Başkalarının hakkını aramada da çok becerikliler. Onlar için uyum ve güzellik huzurlu olmaları için çok önemlidir. ültürel faaliyetlerden hoşlanan bu burcun insanı sanatla uğraşmasa bile sanata çok düşkündür. İlgilerini çeken ve başarılı oldukları bir diğer alanda Güzel Sanatlardır. Yani güzellik ve güzelleşmekle ilgili her türlü alan onlara uygundur.

Terazi insanı, güçlü bir adalet duygusuna ve insanlara güven veren bir karaktere sahiptir. Burcun simgesi terazi adaleti temsil eder ve Terazi’nin en temek özelliklerini yansıtır. Yalnız bu burcun insanı her zaman böyle olacak diye bir şey söz konusu değildir. Onlarda dengeyi sağlayan terazinin fazla hassas olduğunu biliyoruz. Olaylardan etkilenerek terazinin kefelerinden birinin bir tarafa ağır basabileceğinin unutmayalım. Terazi insanı, herkese kendine davranılmasını istediği gibi davranmaya çalışır. Haksızlıklar karşısında çok etkilenip vicdani rahatsızlık duyarlar.

Üstesinden gelinmesi zor olan işlerde çalışıp çabalayarak yüzlerinin akıyla çıkarlar. İlişkilerinde her zaman dengeyi ön plana çıkarırlar. Bir çok avukat, hakim ve savcı Terazi burcudur. Terazi insanı zor ve geç karar verir. Çünkü olayların farklı yönlerini, geçmiş ile geleceği, bilinenler ile bilinmeyenleri karşılaştırmaya ve bunlar arasında tam bir denge oluşturmaya çalışır. Olayları tartarak dengeyi bulmaya çalışan Terazi insanı yaşamın haksızlıklarla dolu olduğunu düşünür ve zaman zaman haksızlıklardan şikayet eder. Bu yüzden düşüncesiz ve sorumsuz insanlarla kesinlikle dostluk kurmazlar.

Kaynak(burc.web)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir