Güzellik

Tescillenmiş Güzellik Sırları!

Yazar  | 

Bugün kadınlar olarak nerede güzelliğe dair bir bilgi ve ipucu görsek hemen inceleyip araştırmaya başlıyoruz. Ancak çoğunun işe yarayıp yaramadığını bilmiyoruz bile. O yüzden bugün sizlere kanıtlanmış güzellik sırlarını sunmak istedik.

Olumlu ve pozitif olun: Eğer diri ve genç olmak istiyorsanız olumsuz düşüncelerden uzaklaşın. Genç kalmanın en basit ve etkili yolu budur.

Gözler mühim: Derinin en ince olduğu ve bu sebeple yaşlanmaya dair kırışıkların ilk oluşacağı bölge göz çevresidir. Kimyasal güneş koruyucuları ve nemlendiriciler bu hassas bölgeyi tahriş edebilir. Bunun yerine, çinko oksit veya titanyum içerikli kremler seçilmelidir.

Terleyin ve toksinlerden kurtulun: Araştırmalar gösteriyor ki egzersizin en yararlı yolu ve dolayısı ile sizi en genç tutacak yolu, hızlı, kısa ve temel aerobik hareketlerdir. Çok genel hareket etme tercihiniz yürüyüş ya da yoga gibi yavaş egzersizler olabilir ancak yaşlanmamak için kısa aralıklarla olsa da daha çok terleyeceğiniz yöntemlere başvurmalısınız.

UV ışınları: Eğer cildinizin çabucak yaşlanmasını istemiyorsanız sürekli olarak koruyucu kullanın ve asla solaryuma girmeyin.

Limon etkisi: Deri hücreleri yaşlandıkça kendini daha az yeniler ki bu da kuru ve soluk bir cildin oluşmasına olanak verir. Bununla savaşmak için evde yapabileceğiniz bir peeling var: 2 çorba kaşığı limon suyunu yüzünüze pamuk ile sürün, göz çevresi hariç. 10 dakika bekletin ve ardından bol suyla durulayın. Limondaki asit ölü ve eski derilerin soyulmasına ve cildin kendini yenilemesine sebep olacaktır.

Domates: Yapılan son araştırmalara göre, günlük beslenmesine 5 kaşık domates püresi ekleyenlerin güneş yanıklarına karşı korunması yüzde 33 artıyor. Ayrıca cilt sıkılaştırıcı prokollajenin de daha yüksek seviyede oluyor. Likopen olarak bilinen domatesteki kırmızı pigment, güneşten kaynaklanan DNA hasarına karşı hücreleri koruyan güçlü bir antioksidandır.

Saçlar güzel kalmalı: Saçlar yaş ilerledikçe eski parlaklığını kaybeder. Haftada bir defa şampuanlandıktan sonra eşit miktarda saf zeytinyağı ve saç kremini karıştırın ve bunu saçınıza sürdükten sonra 10 dakika bekleyin, ardın dan durulayın. Zeytinyağındaki antioksidanlar, A ve E vitamini saçınızda kalkan görevi üstlenir ve güneşin verdiği zararlardan korur.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir