Güzellik

Topuklu Ayakkabıları “Böyle” Kullanın!

Yazar  | 

Zarif görünme yolunda farklı yollar deneyen, güzellik konusunda kendini her geçen gün farklı kıyafet ve ayakkabılar ile zenginleştiren, şıklığına şıklık katma arayışındaki yüzlerce, binlerce kadın, yüksek topuklu ayakkabılara da ilgi gösteriyor. Çünkü bu ayakkabılar ile hem tüm dikkatler üstünüze çekilebiliyor, hem de kıyafetler ile doğru bir kombin ortaya çıkarıldığın da ortamın en şık kadını olunabiliyor. Fakat bu ayakkabılar, saatlerce kullanıldığında acı verdiği gibi, ortama ya da zemine göre bir takım güçlükleri de beraberinde getiriyor. Tüm bu sıkıntıları bildiğimiz için, sizlere topuklu ayakkabı kullanma konusunda çeşitli püf noktalar sunduk…

-Çok yüksek topuk, her zaman için en iyi seçenek demek değildir. Eğer ki topuk kısmı sıra dışı bir yüksekliğe sahip ise, bu bölümü 1 ya da 1,5 cm kadar kısaltabilirsiniz.

-Ayaklar topuklu ayakkabılarda ön kısma doğru yığılabiliyorlar. Bunu engellemek için jel tabanlıklar kullanılabilir.

-Eğer ki ayak tabanı köprüsü hizasındaki köprülü tabanlıkları kullanırsanız, hem rahat ve ağrısız bir ayakkabı giyimi yaşarsınız, hem de ayak şeklinizin bozulmasını önlersiniz.

-Arada ayaklarınızı dinlendirmekte fayda var. En azından gün aşırı şekilde farklı ve rahat ayakkabılar ile ayaklarınızdaki yükü ve ağırlığı mutlaka azaltın.

-Yüksek topuklu ayakkabılar, kimi zaman canınızı acıtabilirler. Bu tip zamanlarda, yapışkanlı koruyucu bantların önemi ortaya çıkar. Bu bantlardan mutlaka kullanın.

Topuklu ayakkabı seçiminizde, biraz daha büyük kalıplı ayakkabıları seçmeniz, ayağınızın yararına olacaktır. Örneğin yarım numara kadar büyük bir topuklu ayakkabı, bu noktada işinizi görecektir. Topuklu ayakkabıda kalıbın ya da numaranın çok az büyük olması bile, pek çok sağlıksız durumun ve acının önüne geçecektir.

-Son olarak vereceğimiz tavsiye, belki de uygulayacağınız en pratik ve en gerçekçi olanı olacak. Topuklu ayakkabı almak istediğinizde, ya da yakın zamanda bu ayakkabılardan almayı kafaya koyduysanız, iş çıkışı gibi yorgun ve yoğun geçen bir günün sonunda topuklu ayakkabı denemeye gidin. Alışverişin sonunda da aynı taktiği uygulayabilirsiniz. Yorgunluktan bitap düşmüş ayaklarınız, hangi yüksek topuklu ayakkabı içinde rahat ediyorsa, o ayakkabı sizin için ideal olan ürün olacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir