Makyaj & Cilt Bakımı

Tüm Ünlülerin Uyguladığı Makyaj İpuçları!

Yazar  | 

Makyaj, konusunda fazlasıyla derinleşilebilen bir mevzu. Bugün daha iyi bir görünüm sağlamak ve ünlüler gibi profesyonel şekilde uygulama gerçekleştirebilmek için her şeyi deniyoruz. Ancak çoğu zaman istediğimiz etkiyi sağlayamıyoruz. Bugün sizlere bu konuda yardımcı olmak istedik. İşte ünlülerin uyguladığı ve sizi fazla masraftan kurtaracak makyaj ipuçları… 🙂

İlk olarak dolgun dudaklara değinelim. Bu dudaklar her kadının isteği. Peki ne yapabiliriz? Dudaklarımız için estetik merkezlerine koşacağımıza düzenli olarak eczaneden satın aldığınız dolgunlaştırıcı ürünleri kullanırsak daha az masraf ile daha etkili sonuçlar alabiliriz. Estetiksel müdahalelerin her zaman hata payı vardır. Bunu unutmayın. Doğal yolları denemeden sağlığınızı ve görünüşünüzü tehlikeye atmayın.

Diğer bir konu makyajımızı vurgulayan ve etkileyici bir hava katan eyeliner uygulaması! Göz kalemi uygulamasından hızlı eyeliner’a geçiş sağlanan bu dönemlerde eyeliner’i eşit sürebilmek maharet gerektiriyor. Peki eyeliner’ı göz altlarınıza uygulamayı da deniyor musunuz? Bunu mutlaka öğrenip denemelisiniz. İnanılmaz değişik ve güzel bir hava oluşturuyor.

Gelelim kusursuz yüz hatlarına… Eğer pürüzsüz bir cilt ve harika yüz gölgeleri istiyorsanız kontür makyaj uygulamasını öğrenmeniz gerekiyor. Açık tonlar ve koyu tonları kaliteli şekilde kullandığınızda tam da ünlülerde beğendiğiniz o görünümü sağlamış olacaksınız.

Roket etkisinde uzun ve kıvrık kirpikler konusunda ne durumdasınız? Kirpik makası! derseniz koşarak uzaklaşın derim. Kirpik makası kadar kirpiklere zarar veren başka bir araç yok. Sürekli olarak kirpiklerinizin dökülüp kırılmasına sebep oluyorlar. Eşit şekilde kıvırmadığınız durumlarda da aynı kirpik boyuna ulaşamıyorsunuz. Ne mi yapacaksınız? Tabiki de kullandığınız maskaranın fırçasını ayırıcı özelliği olan bir modelden seçeceksiniz ve içerisine birkaç damla badem yağı damlatacaksınız. Bu şekilde hem zamanla uzayan doğal kirpiklere sahip olacaksınız hem de ayrık ve güzel gözlerle bakacaksınız 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir