Diyet

Uyuyarak Kilo Vermek Mi?

Yazar  | 

Hepimiz zayıflamak adına binlerce diyet deniyoruz. Diyeti 1 hafta deneyip etki etmedi diyerek 2. hafta yeni bir diyet listesi araştırmaya başlıyoruz. Oysa böyle yöntemler kullanmadan tamamen doğal yollarla kilo vermek mümkün. Nasıl mı? Cevabı haberimizde…

Diyetleri bir kenara bırakıp uyuyarak kilo vermeyi ister misiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyim. O zaman bunun size muhteşem 7 yolunu açıklayacağız. İşte “diyetsiz diyet” önerileri.

– İlk olarak işe yemek saatlerini düzene koymak ile başlayın. Uyumadan önce yemek yemekten vazgeçin. Belirli bir saat verecek olursak akşam 18:30’dan sonra yemek yemeyin. Bu sayede geç saatte yağlı yemek tüketmemiş olacaksınız.

– Eğer yapabiliyorsanız gece uyurken gece lambası bile açmayın. Tamamen karanlıkta uyuyun. Çünkü melatonin hormonu sadece karanlık ortamda salgılanmaya başlıyor. Bu da yağların yakılmasına yardımcı olan çok önemli bir hormon.

– Spor tabi ki de önemli ancak yapılan araştırmalar akşam sporunun insan vücudunda daha etkili olduğu gerçeğini ortaya çıkarttı. Zaten bu sayede bir sonraki güne daha zinde başlayacaksınız.

– Oda içi sıcaklığınız nedir? Vücut her zaman soğuk ortamda daha çok kalori harcar. Ancak tutarına dikkat etmekte yarar var çünkü 14 derecenin altında vücut kendini uykuya hazırlayamaz. İdeal olan 16 – 19 derece arasındadır.

– Su su su… En önemli etken. Uyumadan önce mutlaka su için vücudunuz nem kazanacağı için uyurken daha rahat hissedeceksiniz. Bu sayede ertesi gün sporunuz daha olumlu etkiler gösterecek.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir