Makyaj & Cilt Bakımı

Vazelinin Bilinmeyen İnanılmaz Kullanımları!

Yazar  | 

Vazelin, hepimizin bildiği ve kullandığı farklı farklı markalarda olan bir krem. Çoğumuz, farklı aromaları olan vazelinleri vücudumuzu nemlendirmek için satın alıyoruz. Ancak, bundan daha fazlası olduğuna emin olabilirsiniz bayanlar! Aynı vazelini, çok farklı amaçlar için kullanabilir ve sizi mutlu edebilecek sonuçlar elde edebilirsiniz.

1. Cildinizi, parfüme hazırlar. Parfüm sıkmadan evvel, belirlediğiniz bölgelere vazelin sürerseniz, parfümünüz teninizde daha çok kalır..
2. Saçınızın kabarmasını durdurmak ve uçlarındaki kırıkları onarmak için küçük bir miktar vazelin sürmeniz kafi.
3. Aydınlatıcınızı, vazelinle değiştirin. Aydınlatıcı uyguladığınız alanlara, vazelin sürerek doğal görünen bir parlaklık sağlayabilirsiniz.
4. Kıyafetlerinize bulaşan, makyaj lekelerini çıkarmak için vazelin kullanabilirsiniz. Küçük bir miktar vazelini, bir bez ya da pamuk ile lekenin olduğu bölgeye uygulayın.
5. Yatmadan evvel ayak tabanınızda ya da topuklarınızda oluşan kuruluk ve çatlaklara vazelin sürün. Daha sonra o bölgeleri tamamen kapatacak bir çorap giyin ve sabaha kadar çıkartmayın. Sabah, kuruluk ve çatlaklardan eser kalmayacak!
6. Eğer pek makyaj uygulamıyorsanız ve uygulamak da istemiyorsanız, kirpiklerinize rimel yerine vazelin sürün. Normale göre, çok daha dolgun ve parlak kirpikleriniz olacak!
7. Mükemmel bir bronzluk yakalamak için vazelin kullanın. Bronzlaştırıcı krem kullanıyorsanız, onu uygulamadan önce aynı bölgelere vazelin uygulayın. Bronzlaştırıcı kremden önce bir bariyer işlevi görerek, kremin vücudunuzda bırakabileceği leke ve çizgileri engeller.
8. Gözleriniz hassassa ve göz makyajınızı temizlerken hep sorun yaşıyorsanız, vazelini kullanabilirsiniz. Pamuk ya da kulak çubuğu yardımıyla, göz makyajınızı vazelinle temizleyebilirsiniz.
9. Eğer sürekli küpe takmıyorsanız, kulak delikleriniz zamanla kapanabilir ya da kuruyabilir. Delikleriniz olduğu yerlere vazelin sürerek oraları yumuşatabilirsiniz. Ayrıca, takacağınız küpenin ucuna da küçük bir miktar vazelin sürerseniz, canınızı yakmadan küpe takabilirsiniz
10. Parmakta sıkışan yüzükler için vazelin tam bir kurtarıcı! Sabun ya da suyla vakit kaybedip üstüne bir de canınızı yakmayın. Parmağa vazelin uyguladıktan sonra, yüzüğün çok kolay çıktığını göreceksiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir