Alışveriş

Vücudunuza Uygun Giyiniyor musunuz?

Yazar  | 

Vücudunuzu tanıyor musunuz? Ya da ne kadar tanıyorsunuz? Eğer tanıyorsanız vücudunuza uygun mu giyiniyorsunuz? Neredeyse herkesin bu soruya cevabı hayır. İşte vücut şeklinize göre giyinme konusunda yapmanız gerekenler ;

1.Minyon Tip

Minyon bir tipe sahipseniz ve ne giyeceğinizi bir türlü bilemiyorsanız, sizlere yardımcı olalım. Sizin için en doğru seçim, vücudunuza tam oturan elbiseler olacaktır. Vücut hatlarınızı belirginleştiren ve sade kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Minyon tipliler hemen hemen her tarzda elbiseyi taşıyabilirler. Bu yönden biraz şanslılar diyebiliriz. Ama uzun elbiseleri kesinlikle gardrobunuzdan çıkarın.

2.Kısa üst beden

Eğer bacak boyunuza oranla üst bedeniniz kısa ise tercihinizi üst kısmı verev olarak gelen kıyafetlerden yana kullanın. Dikkati tamamen üst kısma yoğunlaştırırsanız bacak uzunluğunuzu kesmiş olursunuz. Kesinlikle yüksek belli kıyafetlerden uzak durun.

3.Uzun Üst Beden

Eğer bacak boyunuz kısa, üst bedeniniz uzunsa elbiselerinizi tek parça seçin. Bu vücut tipi için uzun elbiseler doğru tercih olacaktır. Bu vücut tipine sahip olanlar da düşük bellerden kaçınmalıdır.

4.Göğüsleriniz Küçükse

Küçük göğüslere sahipseniz giyim tarzınızla bu özelliğinizi dengeleyebilirsiniz. Seçtiğiniz kıyafetin üst kısmına yoğunlaşın. Drape yada işleme detayları ile göğüs küçüklüğünü kapatabilirsiniz. Ama göğsü balenli olan kıyafetlerden uzak durun.

5.Göğüsleriniz Büyükse:

Özellikle kare yakalı modelleri tercih etmenizde fayda var. Göğüs dekolteli tasarımlardan ne kadar uzak dursanız o kadar iyidir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir