Moda

Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir?

Yazar  | 

Düğün gününüzde muhteşem görünmenizin ilk kuralı gelinlik seçimidir. Tüm düğün sürecinin en heyecanlı hem de en zor işi aslında gelinlik seçmektir. Binlerce model arasında size en uygun modeli bulmak, içerisinde harika görüneceğiniz gelinliği seçmek oldukça zor görünebilir. Ancak yapmanız gereken vücut tipinize en uygun modele yoğunlaşmak. Böylelikle içinde harika görüneceğiniz gelinliği bulabilirsiniz.

Elma Vücut Tipi

Kalın bel, düz bir kalçaya ve dolgun göğüslere ve ince bacaklara sahipseniz elma vücut tipine uyuyorsunuz demektir. Elma tipi vücuda sahipseniz gelinlik seçerken dikkat etmeniz gereken iki bölgeniz var. Bunlardan biri göğüs diğeri ise bacaklarınız. Bu yüzden size V yakalı ve yırtmaçlı gelinlikler çok yakışacaktır. Saklamanız gereken bölgeniz ise beliniz olacaktır. Bu sebeple de düz kesim gelinlikler ve A kesim gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Göğüslerinizi belirginleştirirken belinizi inceltmenin bir yolu da, göğsün hemen altında başlayan kemer ya da drapeler kullanabilirsiniz. Ayrıca bel bölgesinde sıkı ve kalın kumaşlar daha şık bir görünüm sağlayacaktır.

Armut Vücut Tipi

Normal ya da küçük göğüsler, ince bel ve geniş kalçalara sahipseniz armut vücut tipi kategorisine dahil oluyorsunuz demektir. Eğer bu vücut tipine sahipseniz vurgulamanız gereken bölgeniz kesinlikle incecik belinizdir. A kesim modeller kesinlikle sizin vücudunuz için en uygun modellerdendir. Kayık yaka ile omuz ve kalçalarınızı da eşitlemiş olacaksınız. Bel bölgeniz oldukça ideal olduğu için bu bölgede kemere ihtiyacınız olmayacaktır. Kemer yerine dantel tercih edebilirsiniz. Prenses kesim modeller de size çok yakışacaktır. Ancak balık modelden uzak durmanız gerekir.

Kum Saati Vücut Tipi

Kum saati vücut tipine sahipseniz zaten oldukça şanlısınız çünkü size yakışmayacak bir gelinlik mevcut değil. A kesim, V yaka, yırtmaçlı ya da balık hiç fark etmeden istediğiniz her modeli gönül rahatlığıyla giyebilirsiniz. Pek çok kişi için risk olan balık model ise size çok yakışacaktır.

Dikdörtgen Vücut Tipi

Dikdörtgen vücut tipinin en belirgin özelliği normal ya da küçük göğüsler, geniş omuzlar, omuzlarla simetrik kalçalar ve oyuntusuz bir beldir. En dikkat çeken bölgeniz omuzlarınız olduğu için straplez kesimler sizin için ideal tercih olacaktır.  Omuzlarınızı öne çıkarttıkça beliniz daha ince görünecektir. Ayrıca bacaklarınız da saklamamanız gereken bir diğer bölgeniz. Bu yüzden yırtmaçlı modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir