Psikoloji

Yalnızlığın Faydaları!

Yazar  | 

Kendinize daha çok vakit ayırabilirsiniz.

Yalnızken her şey daha kolaydır ve ilgilenecek pek bir şeyiniz yoktur. Bu sebeple kendinize daha çok vakit ayırabilir ve yeni aktiviteler yapabilirsiniz. Mesela spora ya da bir dans kursuna yazılmanız sizi motive edecektir. Böylelikle onu daha fazla düşünmemiş olursunuz. Onsuzda bir şeyler yapabildiğinizi görmek özgüveninize iyi gelecektir.

Sessizliğin tadına varabilirsiniz.

Sessizlik… Ne zamandır hiçbir ses duymadan kendinizi dinleyebildiniz. Sesli ortamlardan uzaklaşıp iç sesinizi dinlemek ve ruhunuzu dinlendirmek iyi bir seçim olacaktır.

Duygularınızı saklamanız gerekmez.

Ne düşünürseniz düşünün rahatça konuşabileceğiniz bir hayatınız olduğunun farkına varın. Söylesem mi? çok mu saçma? tarzı sorular ve düşünceler artık yok!

Ekonomik rahatlama.

Masraflarınız sadece kendinize özeldir. Artık sadece kendinize odaklanırsınız. Bu da size ekonomik getiriler sağlar.

Çok fazla sorumluluğunuz olmaz.

Artık dingin bir dönemdesinizdir. Fazla sorumluluklarınız yoktur ve rahatça hareket edeceğiniz  zamanlar başlamıştır

Kararlarınızda daha özgürsünüzdür.

Yalnız insanlar, aldıkları kararlarda çevre baskısını hissetmediğinden daha rahat hareket edebilir. Ve aldığı kararlardan ötürü hesap vereceği kimsesi yoktur çünkü yalnızdır. İsterse gezer, isterse kitap okur.

Kalp kırmak, ihanete uğramak gibi dertleriniz olmaz.

Sonuçta yalnız birinin kalbini kıracağı birisi olmaz, ona ihanet edecek birisini de bulamaz çevresinde. Bu yüzden daha rahat hareket eder çevresiyle etkileşim haline girerse. Yalnızlık, kazık atmayacak ve terketmeyecek bir dosttur.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir