Makyaj & Cilt Bakımı

Yapılmaması Gereken Makyaj Hataları

Yazar  | 

Doğru bildiğimiz yanlışlar var. Makyaj konusunda yapılmaması gereken hatalar bunlar..Cilt renginizden açık veya kapalı fondoten kullanmak cildinizde maske etkisi yaratır.Bu pürüssüz bir cilt görünümüne değil yüzünüzde komik bir görünüm oluşmasına sebep olur.

1-Cilt renginizden bir veya bir kaç ton açık-kapalı fondoten kullanmak
Cildinize uygun ton fondoten seçmek için fondoteni elinizde değil yüzünüzün tam boynunuzla birleştiği yerde deneyin.Yüzünüz daha çok güneş gördüğü için elinizden daha koyudur.Eğer sürdüğünüz fondoten yüzünüzde kayboluyorsa bu sizin için doğru bir fondotendir.
2Panda görünümlü gözler
Göz altınızda ki morlukları kapamak için sürdüğünüz kapatıcılarınızın yüzünüzden 2-3 ton açık olmamasına dikkat edin. Kapatıcınızın rengi aşırı açık ton ise bu göz altınızda ki mor halkaların daha çok görünmesine yol açacaktır. Cildinizden yarım-bir ton açık olan kapatıcıyı sürdüğünüzde morluklar daha iyi gizlenecektir.Göz altınızı aydınlatmak istiyorsanız daha açık tonlu kapatıcıyı üstüne hafifçe sürebilirsiniz.
3Aşırı sürülen allık!
Şirin gözükeyim derken komik gözükmeyin. Allığınızı elmacık kemiklerinize hafif bir şekilde uygulayın.Allığı tüm yanaklara sürmeyin.Yoğun allık yerine hafif bir allık sizi daha şirin gösterecektir.
4- Simsiyah kaşlar
Kaşlarınızı olduğundan koyu bir renge boyamak mı ? Yapmayın,korkunç görünüyor. Kaşlarınızdan yarım ton koyu bir kaş farını veya kaş kalemini kaşınıza kısa çizgiler şeklinde uygulayın.Bu kaşınızı hem daha dolgun hemde doğal gösterecektir.
5Olduğundan kalın gösterilmeye çalışılan dudaklar
Dudaklarımı kalın göstereyim derken aşırıya kaçmayın. Özellikle koyu renkli rujlarda hiç yapmayın ! Ten rengi veya daha yumuşak tonlu rujlarda dudağınızdan bir kat daha kalın çizgi çekmek koyu renkli rujlardan daha doğal görünecektir.
6Dişlere bulaşan rujlar !
‘ Aaa canım dişine ruj bulaşmış.! Duymak istemeyiz değil mi ? Kesinlikle evden çıkmadan kontrol edin ve evet belki biraz tuhaf olacak ama gerçekten pratik ; İşaret parmağınızı dudağınıza sokup çıkarmak dişlerinize rujun bulaşmasını engelleyecektir.
7Dudak kenarlarına sürülmemiş ruj
Rujunuzu tüm dudağınıza sürün. Dudak kenarları gibi bölgeler boş kalınca hoş bir görüntü olmuyor. Özellikle kırmızı rujlarda !
8Göz kapaklarına bulaşmış rimel
Göz kapağınıza bulaşmış rimel yine hoş durmayan görüntülerden biri. Rimelinizi sürdükten hemen sonra kontrol etmeyi unutmayın. Eğer silmekle uğraşmak istemiyorsanız herhangi bir kartı rimelinizi sürerken göz kapağınızda tutun. Bu rimelin bulaşmasını engelleyecektir.
Kaynak(haberahval)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir